IOTA’da Chrysalis’e geçişe sayılı gün kaldı: Bilmeniz gerekenler

IOTA Vakfı, IOTA 2.0 öncesi en önemli geçiş olarak görülen Chrysalis güncellemesi süreci, 21 Nisan’da başlatılacak. İlk aşamada IOTA tutanlara, borsalara ve saklama hizmeti verenlere altyapılarını hazırlamaları için öncelik tanınacak. Güncelleme 28 Nisan’da aktive edilecek ve kullanıcıların token’larını, eski IOTA cüzdanı Trinity’den yeni açıklanan Firefly’a geçirmeleri şu an için zorunlu değil. IOTA yatırımcılarının bu işlemi, …

IOTA’da Chrysalis’e geçişe sayılı gün kaldı: Bilmeniz gerekenler

IOTA Vakfı, IOTA 2.0 evveli en mühim geçiş olarak görülen Chrysalis güncellemesi süreci, 21 Nisan’da başlatılacak. İlk aşamada IOTA tutanlara, borsalara ve saklama hizmeti verenlere altyapılarını hazırlamaları amacıyla öncelik tanınacak. Güncelleme 28 Nisan’da aktive edilecek ve kullanıcıların token’lerini, eski IOTA cüzdanı Trinity’den yeni belirtiler Firefly’a geçirmeleri şu an amacıyla mecburi değil. IOTA yatırımcılarının bu prosedüri, dağıtık defter teknolojisi olan Coodicide’ın IOTA bilgileri yapılarına merkeziyetsizliği getirdiği son adıma kadar yapma şansları bulunuyor.

Borsada tutanların prosedür yapmasına lüzum yok IOTA’larını borsalarda ya da saklama hizmeti veren cüzdanlarda tutanların ise bu hususta bir şey yapmaları gerekiyor. Hizmeti gerçekleştiren şirket onlar adına bütün geliştirmeleri yapacak. IOTA Vakfı, Chrysalis’e geçiş amacıyla ilk başlangıç noktası olarak 22 Mart’ta Firefly aşamasını duyurmuştu. Firefly’da emniyet önemleri artırılırken kullanıcı ara yüzü de güncellenmişti. Dolandırıcılığa karşı ikaz Vakıf tarihleri belirtmesinin yanı sıra kullanıcıları ve yatırımcıları yaşanan dolandırıcılık hadiseleri konusu ile ilgili da uyardı. Bilindiği üzere çoğu dolandırıcı, vakıf adına kullananlara erişerek kendilerinin vakfın destek ekibinden olduklarını ve cüzdan kurulumu amacıyla şifre ile anahtar sözcüklerin gerekliliğini belirterek, bu şahıstan özel bilgileri talep ediyor. Bazı dolandırıcılar da benzer sebeplerle kendilerine IOTA token’ı gönderilmesini istiyor. Vakıf kendi çalışanlarının kimseden token, şifre ya da anahtar sözcük istemeyeceğinin altını çiziyor.