Hong Kong'daki Yüz Yüze İşlem Sırasında Hırsızlar Bir Tether Tüccardan 450 Bin Dolar Aldı - 2021'deki İkinci Olay

Hong Kong polisi, çevrimdışı bir kripto para birimi işlemi içeren yıl içindeki ikinci olayı araştırıyor. Bir kadın tüccarın, 3,5 milyon HKD (451.000 $) değerinde ip (USDT) tokenini çalan soyguncuların en son kurbanı olduğu bildirildi. Güney Çin'e Göre Soygunculardan Biri Üç Başarılı İşlem Yaparak Kadın Güvenini Kazandı […]

Hong Kong'daki Yüz Yüze İşlem Sırasında Hırsızlar Bir Tether Tüccardan 450 Bin Dolar Aldı - 2021'deki İkinci Olay

Hong Kong polisi, bağlantısız bir dijital para takası da dahil olmak üzere yılın ikinci bölümünü inceliyor. Kadın bir broker, 3.5 milyon HKD (451.000 $) değerinde kravat (USDT) tokenlerini alan yağmacıların en son zayiatıdır. Soygunculardan Biri, Üç Başarılı İşlem Gerçekleştirerek Kadın Güvenini Kazandı South China Morning Post'a göre, hileler kadın kripto tüccarını düzenlemeyi düzenlemek için bir ofise çekti. Uzmanlar, bölümün Kwun Tong'daki Chong Yip Caddesi'ndeki Ricky Center'da meydana geldiğini söyledi. İlk başta, yağmacı kadın tüccarın güvenini, olaydan önce etkili bir şekilde üç alışveriş yaparak elde etti. Takas edilen nakit miktarı 600.000 HKD (77.400 $) ile 700.000 HKD (90.300 $) arasındadır.

Hırsızlık saatinde, bayan benzer bir adamı yönetmeye razı oldu. South China Morning Post'a bir polis kaynağı açıklandı: Soruşturmalar, iPhone'unu çevrimiçi bir alışverişi bitirmek ve ona USDT token satmak için kullanmasının ardından gerçek para olarak 3,5 milyon HKD ödendiğini belirtti. Yine de, takas gerçekleştikten hemen sonra, bıçakları ve çubukları taşıyan üç adam başka bir odadan fırladı ve parayı ve bayanın telefonunu aldı.

Hırsızlar, önce kadın kripto komisyoncuyu işyerinde cıvatalamadan olay yerinden kaçmadı. Polis Hâlâ Dört Soyguncuyu Arıyor Polis, hanımefendinin kendisini zamanında telefonu sırasında daha iyi yarısını aradığını ve o sırada uzmanları aradığını söyledi. İnceleme, suçluların işyerini geçici bir kira karşılığında kiraladığını ortaya çıkardı. Kwun Tong ceza inceleme biriminden kriminologlar durumdan sorumluyken, herhangi bir yakalama yapılmadı. Bayanın onu yapıya götüren amcasına göre, dört adam bir kamyonet ile olay yerinden kaçtı. Kadın satıcı zarar görmeden bulundu. Bitcoin.com 7 Ocak 2021 tarihli bir hesap verdi, 37 yaşında yaşlı bir kişi, 3 milyon HKD (387.000 $) değerinde 15 bitcoin (BTC) ile kaçan bir grup yağmacının hırsızlık olayından sağ kurtuldu. gerçek para. Değişimin ardından yağmacılar parayı kontrol ederken kazazedeyi yokuşta araçtan attı.

Hong Kong'daki bu ikinci kripto ile ilgili hırsızlık olayıyla ilgili fikriniz nedir? Aşağıdaki açıklama alanında bize anlatın.