Hintli Yetkili, Kripto Faturası ve Kripto Sahipleri için Geçiş Dönemi ile İlgili Güncellemeler Sağlıyor

Hindistan hükümeti kripto para tasarısı ile ilerlemeye yaklaştıkça, Maliye Bakanlığı'ndan bir yetkili, hükümetin kripto faturası ve yaklaşan mevzuatla ilgili hangi tartışmaları yaptığını açıkladı. Indian Crypto Bill’in İlerleme Güncellemesi Hindistan hükümeti, Parlamentoda kripto para birimi tasarısını sunmaya yaklaşıyor. […]

Hintli Yetkili, Kripto Faturası ve Kripto Sahipleri için Geçiş Dönemi ile İlgili Güncellemeler Sağlıyor

Hindistan hükümeti kripto para tasarısı ile ilerlemeye yaklaştıkça, Maliye Bakanlığı'ndan bir yetkili, hükümetin kripto faturası ve yaklaşan mevzuatla ilgili hangi tartışmaları yaptığını açıkladı. Indian Crypto Bill’in İlerleme Güncellemesi Hindistan hükümeti, Parlamentoda kripto para birimi tasarısını sunmaya yaklaşıyor. Cuma günü, CNBC TV18 ve Bloombergquint, tasarının durumu ve hükümetin kripto para birimi ile ilgili hangi tartışmaları sürdürdüğü hakkında bazı güncellemeler sağladı. Ancak, her iki haber kaynağı da anonim kaynaklara atıfta bulundu. Bloombergquint'e göre, "Hindistan, mevcut yatırımcılara holdinglerden çıkmak için bir geçiş dönemi sağlarken, kripto para birimlerine yatırım için tam bir yasak getirecek ... Bu, doğrudan yabancı borsalar yoluyla işlem yapma yasağını da içerecektir." Yayın, "isimsiz kalmak koşuluyla üst düzey bir maliye bakanlığı yetkilisine" atıfta bulundu. Yetkili ayrıca, yasağın bir gecede uygulanmayacağını açıkladı: Kripto para yatırımcılarına, yatırımlarını tasfiye etmeleri için yeni yasanın uygulanmasından sonra üç ila altı aylık bir geçiş süresi verilecek. Yetkili şunları ekledi: "Hindistan'ın yeni yasası, hükümet kendi sanal para birimini çıkarmaya çalışırken, kripto para biriminin ticaretini ve kullanımını etkin bir şekilde yasaklayan Çin'in düzenleyici rejimine göre modellenecek." Hindistan kripto faturasıyla ilgili bir başka güncelleme Cuma günü CNBC TV18'den geldi. Haber kaynağı, "Kaynaklar, hükümetin Hindistan kripto para birimi çerçevesiyle ilgili kuralları tartıştığını ve yakında modaliteleri açıklayacağını öne sürüyor.

" Muhabir Timsy Jaipuria, kuralların "mevcut kripto para birimlerinden çekilmek için verilecek süreyi" içereceğini açıkladı. 2019 tartışmalarına göre bunun yaklaşık üç ay sürmesi gerektiğini belirtti. Çerçeve ayrıca merkez bankası Hindistan Merkez Bankası'nın (RBI) Hindistan'ın resmi dijital para biriminin değerini ve kurallara uymamanın cezalarını nasıl elde edeceğini de belirtecek. Hindistan'daki kripto topluluğundaki birçok kişi, anonim kaynaklardan gelen haberlere inanmakta isteksiz ve güvenilirliğini sorguluyor. Geçmişte birçok kez, çeşitli haber kaynakları, hükümetin kripto para birimlerini yasaklamayı planladığını, ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadığını bildirdi. Hindistan'daki kripto etkileyicileri, insanların hükümetin resmi açıklamasını veya gerçek faturanın açıklanmasını beklemediğini öne sürüyor. Bu arada, kripto topluluğu, milletvekillerini doğrudan bir yasak uygulamak yerine kripto para birimlerini düzenlemeye ikna etmek için bir kampanya başlattı. Kripto mevzuatının belirsizliğine rağmen, Hindistan'daki kripto endüstrisi, Elon Musk’ın Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC satın alması gibi Hindistan dışından gelen yükseliş haberleriyle canlanıyor. Geçerli Parlamento oturumu sırasında Hindistan Parlamentosunun alt meclisi Lok Sabha'da tanıtılmak üzere "Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası 2021 Yönetmeliği" listelenmiştir. Ancak hükümetin faturayı hızla takip edebileceğine dair haberler var. Yalnızca bu ayın başından beri Hindistan Parlamentosu'nun üst meclisi Rajya Sabha'da kripto para birimiyle ilgili birkaç soru soruldu. Önce hükümet kripto para birimi ve dijital rupi konusundaki duruşunu netleştirdi, ardından hükümet faturanın kesinleştiğini açıkladı. Hükümetin kripto para birimi mevzuatı planıyla ilgili olarak en son sorular maliye bakanı tarafından yanıtlandı. Hindistan'ın bitcoin'i yasaklayacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.