Hindistan Parlamentosu, Mevcut Oturumda Kripto Para Birimlerini Yasaklarken Dijital Rupi Oluşturan Tasarıyı Düşünecek

Hindistan hükümeti nihayet bir kripto para birimi tasarısıyla ilerledi. "Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Yasası Yasasının Düzenlenmesi 2021" başlıklı yasa, Hindistan parlamentosunun alt meclisi Lok Sabha'nın mevcut parlamento oturumunda değerlendirilmek üzere listelendi. Hindistan’ın resmi dijital para birimi için […]

Hindistan Parlamentosu, Mevcut Oturumda Kripto Para Birimlerini Yasaklarken Dijital Rupi Oluşturan Tasarıyı Düşünecek

Hindistan hükümeti nihayet bir kripto para birimi tasarısıyla ilerledi. "Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Yasası Yasasının Düzenlenmesi 2021" başlıklı yasa, Hindistan parlamentosunun alt meclisi Lok Sabha'nın mevcut parlamento oturumunda değerlendirilmek üzere listelendi. Hindistan'ın resmi dijital para birimi için Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından çıkarılacak ancak tüm kripto para birimlerini yasaklayacak bir çerçeve oluşturmayı amaçlıyor. Hindistan Hükümeti Mevcut Parlamento Oturumunda Cryptocurrency Yasasını Tanıtmaya Hazır Neredeyse iki yıl bekledikten sonra, Hindistan hükümeti nihayet bir kripto para birimi tasarısı ile ilerledi. Lok Sabha’nın 29 Ocak tarihli bültenine göre, "Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Tasarısı 2021 Yönetmeliği" başlıklı yasa mevcut meclis oturumunda değerlendirilmek üzere listelendi.

Parlamentonun bütçe oturumu Cuma günü başladı ve 8 Nisan'da 15 Şubat ile 8 Mart arasında bir ara ile sona erecek. Birlik bütçesi 1 Şubat'ta sunulacak. Bülten, Hindistan hükümetinin alınmak üzere gönderdiği tasarıları listeliyor. bütçe oturumu sırasında yukarı. Bunlar arasında, açıklaması şöyle yazan kripto para birimi faturası var: Hindistan Merkez Bankası tarafından çıkarılacak resmi dijital para biriminin oluşturulması için kolaylaştırıcı bir çerçeve oluşturmak. Tasarı ayrıca Hindistan'daki tüm özel kripto para birimlerini yasaklamayı hedefliyor, ancak bazı istisnaların kripto para biriminin temel teknolojisini ve kullanımlarını teşvik etmesine izin veriyor. Lok Sabha'nın bülteninin bütçe oturumunda "giriş, değerlendirme ve geçme" için listelenen kripto para birimi faturasını gösteren bölümü. Kaynak: Lok Sabha’nın bülteni. Mint yayını şöyle açıkladı: “Bugün başlayan 17. Lok Sabha bütçe oturumu için yasal iş düzeninde, hükümet Hindistan'daki bitcoin, ether, ripple ve diğerleri gibi tüm özel kripto para birimlerinin yasaklanmasını sağlayan bir yasa tasarısı listeledi. . " Kripto para birimlerini yasaklayan bu yasa tasarısı, eski Maliye Bakanı Subhash Chandra Garg başkanlığındaki bir bakanlıklar arası komite (IMC) tarafından hazırlanan kripto tasarısına benziyor. Şubat 2019 tarihli bu fatura, Temmuz 2019'da maliye bakanlığı tarafından açıklandı. Tüm özel kripto para birimlerinin yasaklanmasını öneriyor ve dijital rupi olan bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) oluşturulmasını sağlıyor. Garg o zamandan beri hükümet görevinden istifa etti ve maliye bakanlığı şimdiye kadar yasa tasarısı konusunda sessiz kaldı. Pazartesi günü, Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para birimlerinin popülerliğini kabul eden Hindistan'ın ödeme sistemleri hakkında bir kitapçık yayınladı. Merkez bankası ayrıca, "itibari para biriminin dijital bir versiyonuna ihtiyaç olup olmadığı ve varsa bunun nasıl operasyonel hale getirileceği olasılığını araştırdığını" doğruladı. Aralık ayında, maliye bakanlığının bitcoin işlemlerine% 18 mal ve hizmet vergisi (GST) uygulamayı düşündüğü bildirildi. Parlamentoda Kripto Tasarısının İlk Tanıtımı, Kripto Topluluğunun Tepkisi Hindistan hükümetinin daha önce kripto para birimlerini yasaklamayı planladığına dair raporlar olmasına rağmen, bu, Lok Sabha'da kripto parayı yasaklayan bir yasa tasarısının ilk kez listelendi. Hint kripto topluluğu hükümetin kararını onaylamıyor. Bir Twitter kullanıcısı "Bu çılgınlık" diye yazdı. Bir diğeri, RBI'nin bitcoin'i yasaklamaması konusunda uyardı ve "Kripto faturasının bu noktada bir FUD olmaması gerektiğini yoksa Hindistan'ın ademi merkeziyet alanındaki ivmeyi ve yeniliği kaçıracağını" belirtti.

Hindistan kripto borsası Wazirx'in CEO'su Nischal Shetty şunları söyledi: “Hindistan kadar büyük bir ülke, parlamentoda teknolojiyle ilgili yasa tasarılarını sunmadan önce en azından temeldeki terminolojileri anlamaya çalışmalıdır. Aceleli bir hareket gibi görünüyor. Yanlış yapılırsa, bu, halkın sahip olduğu birçok değeri potansiyel olarak yok edebilir. " "Umarım bunun olumlu kripto düzenlemelerinin bir habercisi olduğunu umalım" dedi: Bir yasa tasarısının sunulması, tasfiye edileceği anlamına gelmez ... Yanlış veya aceleci düzenlemeler bizi on yıl geride bırakacaktır. Doğru düzenlemeler Hindistan'ı bu teknolojinin ön saflarına taşıyacak. CEO, "Teknolojik açıdan yetenekli liderlerimiz var ve bu konuda kesinlikle sorunları gündeme getirecekler" diye düşünüyor. Başka bir Hint kripto para birimi borsası olan Coindcx'in kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Neeraj Khandelwal, "Hindistan'ın forex rezervlerinin% 2'si olan bitcoin'de 10 milyar dolarlık birleşik servete sahip olan beş milyondan fazla Hintli olduğu tahmin edildiğine işaret etti. , kripto üzerinden vergilendirme, Hindistan hükümetine birkaç milyar dolar vergi getirebilir. " “Hindistan'da bitcoin'i yasaklama girişimleri başarısız oldu. Sektör, RBI'nin dayattığı bankacılık yasağı sırasında 2 yıl hayatta kaldı. " Hindistan'daki kripto yasağı haberi, Tesla CEO'su Elon Musk'ın Twitter profilini "#bitcoin" olarak değiştirmesinin ardından Bitcoin fiyatlarındaki artıştan sonra geldi ve "Geçmişe bakıldığında kaçınılmazdı" diye tweet attı.

Hindistan'ın kriptoyu yasaklayacağını düşünüyor musunuz?Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.