Hafta Ortasında Kripto Paralar Atağa Geçti!

Birçok uzman isim günümüzdeki boğa piyasası başlamadan önce, yaşanacak olan rallinin 2017 sonu ve 2018 başında yaşanan ralliden…

Hafta Ortasında Kripto Paralar Atağa Geçti!

Bir hayli uzman isim günümüzdeki boğa piyasası başlamadan önce, yaşanacak olan rallinin 2017 sonu ve 2018 başında yaşanan ralliden çok değişik olacağını dile getirmişti. Aktüel grafikler bahsi geçen uzmanların haklı çıktığını gösteriyor. Bitcoin Dur Durak Bilmiyor Öncü kripto para birimi 2020 Aralık’ta rallisini başlattı ve şayet 2017 rallisi tekrar ediliyor olsaydı yükseliş grafiklerinin çoktan son bulmuş olması gerekiyordu. Ancak takriben olarak 2 aydır BTC yükseliş trendini sürdürüyor ve ütopik denilen rakamlar görüldü dahi. Bitcoin 2 gün içinde önce ehemmiyetli psikolojik düzey 50.000 doları geride bıraktı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 51.900 dolar ile işlem görüyor.

Bununla beraber BTC’nin geride bıraktığımız saatler içinde 52.600 dolar ile yeni bir rekora imzaladığını belirtmek gerekiyor. Bitcoin’in yükselişi altcoin’lere de yansıdı ve sabah saatleri itibari ile tüm kripto para piyasasında yükseliş eğilimi başladı. Binance Coin ve Cardano Harbiden ilk on kripto para birimine bakıldığında yemyeşil bir tablo görüyoruz ve yükselişlerin de dikkat çekici olduğu görülüyor. Piyasa değeri itibariyle ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde uzun vakittir bir yükseliş grafiği çizen Binance Coin’in (BNB) %38’lik artış ile en iyi performansı sergilediği görülüyor. 177 dolar bandında işlem gören BNB’nin Şubat ayı başında 50 dolardan işlem gördüğü düşünüldüğünde ücretin 2 haftada 3 kattan fazla artış yaşadığı dile getirilebilir.

BNB sonrasında en iyi performans gösteren ikinci altcoin Cardano (ADA) oldu. Son 24 saatte yüzde 14 yükselen ADA’daki geliştirmeler nedeniyle artışının devam edeceği düşünülüyor. Altcoin Ücretleri Bu üç coin dışında piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un da 1.900 doların üzerine yükselerek yeni bir yüksek seviye belirlediği dile getirilebilir. Ayrı olarak Chainlink (LINK) ve Litecoin’in de (LTC) ehemmiyetli yükselişler yaşadığını belirtmek gerekiyor.