Günün Yıldızları: Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE)

Tesla CEO’su Elon Musk bugün Twitter biyografisindeki her şeyi sildi ve sadece “Bitcoin” yazdı. Bu güncelleme ekosistemde anında yankı buldu ve Bitcoin fiyatı hızlı bir yükselişe geçti. Bitcoin Fiyatı Bitcoin fiyatı Musk’ın gönderisinin ardından bugün anlık olarak 32.000 dolar bandından 38.000 dolar bandına yükselerek 6.000 doların üzerinde artış yaşadı. Piyasadaki heyecanın durulmasının ardından düşüş yaşayan BTC’nin hala güçlü kaldığı görülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 36.709 dolardan işlem gören lider kripto para birimi, altcoin’lerde de yükselişleri tetikledi. Piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para birimi içinde tek düşüş grafiği çizen ise Chainlink (LINK) oldu. LINK’in DeFi ekosistemindeki durgunluk sebebiyle düşüş yaşadığı düşünülüyor. Bunun yanı sıra piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) yüzde 6 yükselirken, Ripple (XRP) , Cardano (ADA) %7, Litecoin (LTC) %7 ve Bitcoin Cash (BCH) %6,5’lik yükselişler kaydetti. Dogecoin’in Yükselişi Son 24 saat içinde aslında en büyük yükselişi 00 ile Dogecoin yaşadı. Dogecoin (DOGE), WallStreetBets’in (WBT) açıklaması ile yükselişe geçti ve fiyatını kısa sürede yüzde 1000 arttırmayı başardı. Hatta bu yükseliş ile piyasa değeri bakımından ilk onda yer almayı başaran DOGE, sonrasında düşüş grafiği çizmeye başladı. Ancak hala DOGE’un 00’ün üzerinde bir artış performansı ile ilerlediği görülüyor. Bunun yanı sıra piyasada oluşan mevcut heyecan sebebiyle her ne kadar daha yüksek seviyelerin görülmesi beklense de analistler yatırımcılar her koşulda temkinli olmaları konusunda uyarıyor.

Günün Yıldızları: Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE)

Tesla CEO’su Elon Musk bugün Twitter yaşam öyküsündeki her şeyi sildi ve yalnızca “Bitcoin” yazdı. Bu aktüelleme ekosistemde hatıranda aksiseda buldu ve Bitcoin ücreti hızlı bir yükselişe geçti. Bitcoin Ücreti Bitcoin ücreti Musk’ın gönderisinin hemen peşinden bugün anlık olarak 32.000 dolar bandından 38.000 dolar bandına yükselerek 6.000 doların üzerinde artış yaşadı. Piyasadaki heyecanın durulmasının ardından düşüş yaşayan BTC’nin hala kuvvetli kaldığı görülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 36.709 dolardan işlem gören öncü kripto para birimi, altcoin’lerde de yükselişleri tetikledi. Piyasa hacmi itibariyle ilk on kripto para birimi içinde tek düşüş grafiği çizen ise Chainlink (LINK) oldu. LINK’in DeFi ekosistemindeki durgunluk nedeniyle düşüş yaşadığı düşünülüyor.

Bunun yanı sıra piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) yüzde 6 yükselirken, Ripple (XRP) %10, Cardano (ADA) %7, Litecoin (LTC) %7 ve Bitcoin Cash (BCH) %6,5’lik yükselişler kaydetti. Dogecoin’in Yükselişi Son 24 saat içinde aslında en büyük yükselişi %1000 ile Dogecoin yaşadı. Dogecoin (DOGE), WallStreetBets’in (WBT) izahı ile yükselişe geçti ve ücretini kısa müddette yüzde 1000 arttırmayı muvaffak oldu. Hem de bu yükseliş ile piyasa değeri bakımından ilk onda bulunmayı muvaffak olan DOGE, sonrasında düşüş grafiği çizmeye başladı. Ancak hala DOGE’un %300’ün üzerinde bir artış performansı ile ilerlediği görülüyor. Bunun yanı sıra piyasada oluşan mevcut heyecan nedeniyle her ne kadar daha yüksek düzeylerin görülmesi beklense de analistler yatırımcılar her şartta temkinli olmaları ile ilgili uyarıyor.