Grayscale'in GBTC'si Yeni Güven Raporları Ortaya Çıktıkça Düştü: Çin Kripto Topluluğu Mutsuz

Son Bitcoin fiyatının geri çekilmesinin ardından, en son Skew verileri artık Grayscale’in GBTC'sindeki prim oranının'un altında olduğunu gösteriyor. Düşük oran, primin Aralık ayı sonuna doğruA'e yükselmesinden sadece haftalar sonra geliyor. GBTC primi, […] arasındaki değer farklılıklarının ölçüsüdür.

Grayscale'in GBTC'si Yeni Güven Raporları Ortaya Çıktıkça Düştü: Çin Kripto Topluluğu Mutsuz

Son Bitcoin fiyatının geri çekilmesinin ardından, en son Skew verileri artık Grayscale’in GBTC'sindeki prim oranının% 10'un altında olduğunu gösteriyor. Düşük oran, primin Aralık ayı sonuna doğru% 41'e yükselmesinden sadece haftalar sonra geliyor. GBTC primi, açık piyasadaki kripto varlığı ile Grayscale fonu arasındaki değer farklılıklarının ölçüsüdür. Aynı veriler, 2020 Ekim sonu ile cari yılın 21 Ocak arasında bu primin ortalama% 22 olduğunu gösteriyor. Ancak 21 Ocak'a kadar geçen yedi günde bu oran% 7,3'e düştü. Prof-it.bz CTO'su Bohdan Prylepa'ya göre, bu "düşüş, donma süresinin bitiminden sonra bazı yatırımcılar tarafından hisse satışına işaret ediyor." Bu, CTO'ya göre "GBTC için yüksek talebin" bir göstergesi olan yükselen prime tezat teşkil ediyor.

GBTC için Talep Düşüyor Prylepa'nın görüşüne de katılan Thetie.io'dan Justin Barlow, "GBTC, lansmandan bu yana bir gün hariç tüm süre boyunca temeldeki bitcoin'e primle işlem yaptı" dedi. Primin farkında olan bireysel yatırımcıların, bunun devam edeceğinden ve bilerek GBTC hisselerini elinde tutacağından emin olabileceğini öne sürüyor. Ancak Barlow, primdeki% 40'ın üzerinde düşüşün mevcut seviyelere düşmesinin ardındaki nedenleri tahmin ediyor. Ona göre nedenlerden biri şunlar olabilir: “Temelde prime arbitraj ticareti yapan kurumsal ve akredite yatırımcılar (temeldeki bitcoin kısa devre ve GBTC satın alır) pozisyonlarını kapatmak (bitcoin satın almak ve GBTC satmak) prim. " Barlow, “son bitcoin düşüşünden sonra perakende talebinin düşmesi” gibi diğer faktörlerin yanı sıra 3iq veya Osprey’in Bitcoin Trust gibi rakip ürünlerden gelen rekabetin düşüşün arkasında olabileceğini öne sürüyor. Grayscale Portföyüne Yapılan Eklemeler Bununla birlikte, GBTC'deki azalan prime ve son BTC düşüşüne rağmen, Grayscale yeni kilometre taşları bildirmeye devam etti.

21 Ocak'ta, bir günlük en büyük varlık artışını kaydettikten birkaç gün sonra, şirket şu anda 25,5 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu bildirdi. Ayrıca, firmanın 2020'nin sonlarında Delaware Eyaleti'ne yeni tröstler için başvurmuş olabileceğine dair raporlar da ortaya çıktı. Eyaletin web sitesinde yer alan bilgilere göre Grayscale, Chainlink, Tezos, Liverpeer, Decentraland, Filecoin dahil olmak üzere altı tröst için daha başvurdu. ve Basic Attention Token. Yine de, Çin merkezli İngilizce kripto gazetecisi Wu'nun açıkladığı gibi, yeni dosyalama raporları bazılarının endişelerini artırdı. Wu'ya göre, "Çin topluluğu, shitcoin BAT MANA ve LPT dahil olmak üzere DCG'nin Grayscale tarafından sunulan en son kripto para birimi güvenlerini sorguluyor." Wu, tweet'inde söz konusu jetonlardan bazılarının "menkul kıymetler" olabileceğini de öne sürüyor. Tweet'i sorarak bitiriyor; "Bu, fiyatı yasa dışı bir şekilde manipüle mi ediyor?" Yine de, Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein'den alıntı yapan bir raporun açıkladığı gibi, yalnızca bir tröstün dosyalanması, şirketin mutlaka "pazara bir ürün getireceği" anlamına gelmez.

GBTC'deki primin yine% 10'un üzerine çıkacağını düşünüyor musunuz? Lütfen görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.