Geçen yıl Bitcoin için 50 bin dolar hedefi veren BTIG, 95 bin doları bekliyor

Küresel finans hizmetleri şirketi BTIG, Bitcoin'in 2022'nin sonuna kadar 95 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını öngörüyor. Şirket, MicroStrategy için de "satın al" derecesi verdi ve 850 dolarlık hedef fiyat açıkladı. BTIG, geçen yılın Kasım ayında Bitcoin'in 2021'de 50 bin dolara çıkacağı tahmininde bulunmuştu.

Geçen yıl Bitcoin için 50 bin dolar hedefi veren BTIG, 95 bin doları bekliyor

Küresel finans hizmetleri şirketi BTIG’nin genel müdürü ve dijital varlık analisti Mark Palmer, geçtiğimiz yıldan bu yana 90 binden çok Bitcoin satın almış olan MicroStrategy’ye “satın al” derecesi verdi ve 850 dolarlık bir fiyat amacı belirledi. Palmer, birincil hazine rezerv zenginliği olarak kripto parayı benimsemenin uzun vadede şirketin sayısal değerini güvenliğini sağlamak için akılcı bir hareket olduğunu öne sürdü. Pazar sayısal değeriyle en büyük kripto paranın 2022 senesi sonuna kadar 95 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını ön görü eden Palmer, değerlendirmesinin şirketin iş modeli ve Bitcoin’deki yükseliş beklentisine dayandığını söyledi. Palmer, “Geçen senenin Ağustos ayında Bitcoin’i bir hazine rezerv zenginliği olarak benimseyen ilk halka açık ABD şirketi olan MSTR’nin son derece volatil bir spekülatif varlık üstünde devasa bir uzun pozisyon aldığını tamamıyla kabul ediyoruz. Bu nedenle, bu hisse senedine yatırım yapanların yatırımlarının Bitcoin fiyatı ile yüksek oranda temaslı olacağını anlamaları gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

MicroStrategy hisselerinin Şubat ayı başında ulaştıkları noktanın aşağı yukarı %50 sinde varolduğu hesaba katıldığında BTIG, sahip olunan fiyatın cazip bir giriş bölgesi olduğunu iddia ediyor. Şirket, Şubat ayı ilk haftalarında aşağı yukarı bin 300 dolara ulaşmıştı ve haftayı 703 dolardan kapattı. BTIG, 850 dolarlık fiyat amacı için ise bir vakit dilimi vermedi. MicroStrategy, şu anda 91 bin 326 BTC tutuyor ve şirket bunları toplamda 2.21 milyar dolara satın aldı. Bitcoin’lerin sahip olunan sayısal değeri ise 5 milyar doların üstünde. Son olarak BTIG, geçtiğimiz senenin Kasım ayında 2021’de Bitcoin’in 50 bin dolara çıkacağını öngörmüştü. O sırada Bitcoin, 19 bin dolar seviyelerinde seyrediyordu.