Galatasaray’ın GAL token’ı, şampiyonluk maçı öncesi 0 artış gördü

Süper Lig’in son haftasında üç büyük kulüp; Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansı devam ediyor. Bugün oynanacak olan maçlarla son şampiyonluk belirlenecek. Beşiktaş ile ikinci sırada yer alan Galatasaray’ın 81’er puanları var. Galatasaray ile Beşiktaş arasında averaj farkı bulunurken üçüncü Fenerbahçe ise 79 puanda. Dolayısıyla Galatasaray-Yeni Malatyaspor, Göztepe-Beşiktaş ve Kayserispor-Fenerbahçe maçları nefes kesecek. Gün içi …

Galatasaray’ın GAL token’ı, şampiyonluk maçı öncesi 0 artış gördü

Süper Lig’in son haftasında üç büyük kulüp; Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin şampiyonluk bahtı devam ediyor. Bugün oynanacak olan mücadelelerle son şampiyonluk belirlenecek. Beşiktaş ile ikinci sırada yer alan Galatasaray’ın 81’er puanları var. Galatasaray ile Beşiktaş arasında averaj farkı bulunurken üçüncü Fenerbahçe ise 79 puanda. Dolayısıyla Galatasaray-Yeni Malatyaspor, Göztepe-Beşiktaş ve Kayserispor-Fenerbahçe mücadeleleri soluk kesecek. Gün içi ücret hareketi yüzde 180’i buldu Galatasaray’ın şampiyonluk talihinin yüksek olmasıyla birlikte sarı-kırmızılı kulübün taraftar token’ı GAL’ın ücreti da ehemmiyetli bir artış yaşadı.

GAL’ın işlem hacminin yüzde 98’ini oluşturan kripto para borsası Paribu’da son 24 saat içinde 105 TL olan ücret, 299 TL’ye kadar çıktı. Aynı müddet zarfında 6.7 milyar TL’lik de işlem hacmi kaydedildi. Ücret ise sonra bir miktar geri çekildi ve TSİ 11.15’te 248 TL’den alıcı buluyor. GAL, 2019 seneyin Kasım ayında basılmış ve 2020’nin Şubat ayında gerçekleştirilen token arzı ile satılmıştı. Token, hemen peşinden Haziran ayında Chiliz.net’te listelenerek işlem görmeye başlamıştı. GAL, geçen yıl işleme girdiği ilk ay 2 dolar düzeylerindeydi. Bugün ise takriben 30 dolar. Diğer taraftan Trabzonspor’un token’ı TRA’da da benzer bir hareket görüldü. Bordo-mavili kulübün token’ı 29 TL’den yüzde 165 artışla 77 TL’ye kadar çıktı. TRA, haberin yayına girdiği dakikalarda 65 TL’den işlem görüyor.