Fransa, ele geçirdiği yüzlerce Bitcoin’i satışa çıkarıyor

Ele geçirilen Bitcoin’lerin açık artırma ile satıldığı ülkeler arasına Fransa da katıldı. Hacker’lardan geçen yıl ele geçirilen ve içinde Bitcoin’lerin de olduğu mal ve fonlar 17 Mart’ta açık artırma ile satışa sunulacak. Dijital bir ‘jackpot’ oyunundan ele geçirilen ve Varlık Yönetimi ve Kurtarma Kurumu tarafından el konulan yaklaşık 600 BTC, lotlar hâlinde satılacak. Kurumdan yapılan …

Fransa, ele geçirdiği yüzlerce Bitcoin’i satışa çıkarıyor

Ele geçirilen Bitcoin’lerin açık artırma ile satıldığı ülkeler arasına Fransa da katıldı. Hacker’lardan geçen sene ele geçirilen ve içinde Bitcoin’lerin de olduğu mal ve fonlar 17 Mart’ta açık artırma ile satışa sunulacak. Dijital bir ‘jackpot’ oyunundan ele geçirilen ve Varlık İdaresi ve Kurtarma Müessesesi tarafından el konulan takriben 600 BTC, lotlar hâlinde satılacak. Müesseseden yapılan izahta, açık artırmaya katılmak isteyen kişilerin, 13 Mart tarihine kadar interenceheres.com sitesinden kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi. Herkesin katılma olanağının olduğu açık artırma ayrı olarak internet üzerinden de canlı yayınlanacak. Açık artırmaya katılmak için doldurulması şart olan formlara ek olarak ayrıca katılımcılar, 0.2-2 Bitcoin lot satışı için 1500 euro, 5-20 Bitcoin lot satışları için de 10 bin euroluk kapora yatırmak zorundalar. Tabii ki tüm katılımcıların bir dijital cüzdan sahibi olmaları da koşul.

Açık artırmadan bir gün önce, o anki ücretten daha düşük olan asgari bir ücret belirlenecek. Açık artırmanın sahibi olan Kapandji Morrange satış hanesi, son zamanda kripto paralara olan ciddi alakadan dolayı yoğun bir gün yaşamayı beklediklerini izah etti. “Geçen yıl yapsaydık çok daha az ücrete gidecekti” Konuyla alakalı konuşan Ghislaine Kapandji de, “Bu satışı geçen yıl bu dönemde yapsaydık, başka bir deyişle çabuk olsaydık, satış 10 kat daha ucuz bir ücrete yapılacaktı. Bu yüzden mutluyuz” diye konuştu. Geçen yıl ele geçirilen Bitcoin’lerin açık artırma ile yapılacak satışı Fransa için bir ilk. Son satış geçen sene AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de FBI’ın ele geçirdiği 4 bin Bitcoin ile yapılmıştı.