Fon yöneticisi Bill Miller: Bitcoin sahibi olmamak büyük hata

Ünlü yatırımcı ve Miller Value Partners’ın kurucu ortağı Bill Miller, Bitcoin‘siz portföyün büyük bir hata olacağını söyledi. Miller, Miller Value Partners’ın internet sitesinde yayınlanan mektubunda, Bitcoin’in performansının kendisine en yakın performansı gösterek Nasdaq’ı 10’a katladığına vurgu yaptı. Deneyimli yatırımcı, “Bitcoin, son on takvim yılının sekizinde en iyi performansı gösteren varlık oldu ve yıllık performansı, ondan …

Fon yöneticisi Bill Miller: Bitcoin sahibi olmamak büyük hata

Tanınmış yatırımcı ve Miller Value Partners’ın kurucu ortağı Bill Miller, Bitcoin‘siz portföyün büyük bir hata olacağını söyledi. Miller, Miller Value Partners’ın web sitesinde yayınlanan mektubunda, Bitcoin’in performansının kendisine en yakın performansı gösterek Nasdaq’ı 10’a katladığına vurgu yaptı.

Tecrübeli yatırımcı, “Bitcoin, son on takvim senesinin sekizinde en iyi performansı gösteren varlık oldu ve senelik performansı, ondan sonra gelen Nasdaq’ı son on senede 10’a katladı. Hiç Bitcoin sahibi olmamak büyük bir hata oldu ve böyle olmaya devam etmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Miller, Bitcoin’e olan talebin gittikçe güçlendiğinin ve 12 senedir bunun daimî olarak arzdan daha hızlı büyüdüğünün vurguladı: “Uzun vadeli mum grafiğinde uzun dönem yatırımcıların büyüyen talebini açıkça gösterir şekilde ehemmiyetli ücret dalgalanmalarına karşın artan biçimde higher low’lar var. Talep, 12 senedir sürekli olarak arzdan daha hızlı büyüyor ve bu noktada Bitcoin sahibi olmamak uzun müddettir devam eden ve gittikçe güçlenen bu eğilimde bir değişim olacağı konusunda inancı gösterir.

Hemen hemen her uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı Bitcoin’de diğer her şeyden daha yüksek bir kazanç sağladı ve bunu anlayanlar, bu noktada aykırı likiditelerini diğer varlıklara yatırmak için çok az neden görüyorlar.” Miller Value Partners’ın kurucusu ve idare heyeti başkanı olan Bill Miller, şirketin yatırım direktörlüğünü de yürütüyor. Şu anda Opprtunity Equity ve Incom Strategy portföylerini yöneten Miller, Legg Mason Anapara İdaresi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve firmanın kurulduğu 1982 seneninden ayrılana kadar da Legg Mason Anapara İdaresi Trust’ından mesul olan iki kişiden biri konumuna gelmişti. 1990’da bu görevi tek başına yapmaya başlayan Miller, 20 sene bu görevi yürüttü. Legg Mason öncesinde çelik ve çimento endüstrisinde de mali işler sorumlusu olarak çalışan Miller’ın yönettiği portföyler, 1991’den 2005’e kadar S&P 500 endeksini her yıl geride bıraktı ve onun ciddi şekilde ünlenmesini sağladı.