Ethereum’daki sorun nedeniyle bazı borsalarda işlemler tekrar askıda

Ethereum‘da bugün gerçekleşen Berlin güncellemesi sonrasında bir node sorunu ortaya çıktı. 12244294 numaralı blokun ardından bazı node’larda senkronizasyon problemi görüldü. Gelen bilgilere göre OpenEthereum’u kullanan node’larda hata alınırken Geth, Nethermind, Besu ise sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Buna bağlı olarak bazı kripto para borsaları ETH ve ERC-20 token’ları için para yatırma ve çekme işlemlerini açmayı erteledi. …

Ethereum’daki sorun nedeniyle bazı borsalarda işlemler tekrar askıda

Ethereum‘da bugün gerçekleşen Berlin aktüellemesi sonrasında bir node meselesi ortaya çıktı. 12244294 numaralı blokun hemen peşinden bir takım node’larda senkronizasyon problemi görüldü. Gelen bilgilere göre OpenEthereum’u kullanan node’larda hata alınırken Geth, Nethermind, Besu ise meselesiz bir şekilde çalışıyor. Buna bağlı olarak bir takım kripto para borsaları ETH ve ERC-20 token’ları için para yatırma ve çekme işlemlerini açmayı erteledi.

Bitstamp’ten yapılan izahta, “Ethereum blok zincirinde oluşan bir teknik mesele hasebiyle ETH ve ERC-20 token’ları için para çekme ve yatırma işlemleri şu anda kapalı. Vaziyeti yakından izliyoruz ve sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.” denildi. Kraken, Bitcoin.com, Liquid, NiceHash’ten de benzer izahlar geldi. Piyasa değeriyle Bitcoin’in ardından en büyük kripto para Ether, TSİ 15.30’da 2 bin 440 dolardan işlem görüyor. Ethereum’da bugünkü Berlin hard fork’unun ardından Temmuz ayında Ether arzını azaltacak bir teklif olan EIP-1559’un katılması tasarlanan  Londra hard fork’u gerçekleşecek.