Ethereum Ayı Çok İyi Kapattı: ETH Fiyatı ve Altcoin Fiyat Beklentileri

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) Nisan ayı kapanışını oldukça iyi bir seviyede yaptı ve…

Ethereum Ayı Çok İyi Kapattı: ETH Fiyatı ve Altcoin Fiyat Beklentileri

Piyasa hacmi itibariyle en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) Nisan ayı kapanışını oldukça iyi bir düzeyde yaptı ve 2.800 doların üzerinde ayı kapattı. Ayrı olarak Ethereum yalnızca ayı çok iyi kapatmakla kalmadı yeni bir rekora da imzaladı. Ethereum’da Rekor Üzerine Rekor Bu sabah Ethereum 2.850 dolar ile yeni bir rekora imzaladı. Böylelikle geçen sene aynı dönemki ücretinin %1.200 üzerinde işlem gören Ethereum’un 2021 senesi başından bu yana da %189 artış yaşadığı dile getirilebilir.

Ethereum’un artışının arkasında hem ETH 2.0 konusunda atılan adımlar hem de Temmuz ayında yapılması tasarılanan yükseltme ile işlem fiyatlarının düşeceğine konusunda beklentilerin artmasının olduğu dile getiriliyor. Bunlara ek olarak analistler ananesel piyasalarda da pozitif bir havanın olduğunun vurguluyor. Sözgelimi; Dow Jones Industrial Average bugün hafif bir düşüşle kapanmasına karşın, Nisan ayında ilk sefer 34.000’in üzerine çıktı ve yatırımcıların AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI pay senetlerine olan güvenini gösterdi.

Ayrı olarak genel kripto para piyasasında da Nisan ayın ortasında yaşanan düşüşlerin hemen peşinden bir artış mevzubahis. Şu anda hemen hemen tüm kripto para birimlerinin yukarıya istikametli grafiklere sahip oldukları dile getirilebilir. Bitcoin Ücreti ve Ethereum Bu noktada Bitcoin’in altcoin’lerin gerisinde kaldığını ve tabir yerindeyse altcoin’lere bir baht verdiğini dile getirebiliriz. Altcoin’lerde yükseliş grafikleri sürerken öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) oranla kararlı bir çizgide kalıyor. Bununla beraber analistler bir müddet Ethereum’un ve dolayısıyla altcoin’lerin BTC’den daha iyi performans sergileyeceğini ve bu altcoin rallisinin hemen peşinden bir müddet ayıların piyasaya hakim olabileceği ile ilgili da uyarıyor.