Eski Real Madrid Futbolcusu, Kripto ile Finanse Edilen Anlaşmada İspanyol Alt Lig Kulübüne Katıldı

In a possible first for Spanish football, DUX Internacional de Madrid, a lower division side says it has used crypto buy a new player. The player, David Barral moved to his new club after Criptan, the new club sponsor facilitated the acquisition. Criptan is a cryptocurrency trading company that is registered in Valencia, Spain. Meanwhile, […]İspanyol futbolu için olası bir ilk olan DUX Internacional de Madrid, alt bölümden biri yeni bir oyuncu satın almak için kripto kullandığını söylüyor. Oyuncu David Barral, yeni kulüp sponsoru Criptan'ın devralmayı kolaylaştırmasının ardından yeni kulübüne taşındı. Criptan, İspanya, Valencia'da kayıtlı bir kripto para birimi ticaret şirketidir. O esnada, […]

Eski Real Madrid Futbolcusu, Kripto ile Finanse Edilen Anlaşmada İspanyol Alt Lig Kulübüne Katıldı

İspanyol futbolu için olası bir ilk olan DUX Internacional de Madrid, alt bölümden biri yeni bir oyuncu satın almak için kripto kullandığını söylüyor. Oyuncu David Barral, yeni kulüp sponsoru Criptan'ın satın almayı kolaylaştırmasının ardından yeni kulübüne taşındı.

Criptan, İspanya, Valencia'da kayıtlı bir kripto para birimi ticaret şirketidir. Bu arada, oyuncunun hamlesini takiben, bir İspanyol futbol haber sitesi, şu anda 37 yaşında olan Barral'dan alıntı yaparak, yedinci kulübü olacağı için oynamaya devam etme arzusunu dile getiriyor. Barral: Yarışmaya devam etmek ve spor kariyerimde önemli zorlukları başarmak için bu projeye arzu, hırs ve sorumlulukla katılmaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca haber raporu, Barral’ın Dux International de Madrid’e katılmadan önceki futbol yolculuğunu da ayrıntılarıyla anlatıyor. Raporda, Real Madrid için oynamanın yanı sıra, Barral'ın "Granada, Cádiz, Levante ve Sporting" olmak üzere diğer dört takımda oynadığı belirtiliyor.

İspanya'nın en üst liginde bir oyuncu olarak görev yaptığı sırada Barral, ikinci bölümde oynadığı sırada toplam 221 maç ve 60 maç oynadı. Toplamda Barral, Sporting için oynarken 46 ve Yarış için oynarken 7 olmak üzere 53 gol attı. Bu arada, Barral'ın Twitter üzerinden de duyurulan kripto finansmanlı hamlesi, sosyal medya platformunda ilgi uyandırdı. Örneğin Mimy de Miguel gibi bazı Twitter kullanıcıları, Barral'ın kripto para ile de ödeme alıp alamayacağını merak etti. Bununla birlikte, bazı kripto destekçileri, oyuncunun satın alma işleminin gerçekleştirilme şeklinden memnun kaldı.

Bu satın almanın diğer kulüpleri de aynı şeyi yapmaya teşvik edeceğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.