Eski İngiltere Siber İstihbarat Yetkilisi, Bitcoin Fidye Yazılımı Ödemelerini Durdurmak İçin Yasa Değişikliğini Zorladı

Eski bir İngiliz siber güvenlik şefi, fidye yazılımı olaylarının "kontrolden çıkmaya" yakın olduğuna dair endişelerini dile getirdi. Ciaran Martin, insanların siber suçlulara Bitcoin ödemesini önlemek için yasalar çağrısında bulundu. Eski Resmi İddialar Siber Suçluların Çoğunun Rusya'da Yer Aldığını İddia Etti The Guardian ile röportaj sırasında, Martin'in başı […]

Eski İngiltere Siber İstihbarat Yetkilisi, Bitcoin Fidye Yazılımı Ödemelerini Durdurmak İçin Yasa Değişikliğini Zorladı

Eski bir İngiliz siber güvenlik şefi, fidye yazılımı olaylarının "kontrolden çıkmaya" yakın olduğuna dair endişelerini dile getirdi. Ciaran Martin, insanların siber suçlulara Bitcoin ödemesini önlemek için yasalar çağrısında bulundu. Eski Resmi İddialar Siber Suçluların Çoğunun Rusya'da Bulunuyor Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC) başkanı Martin The Guardian ile yaptığı röportajda, sigorta şirketlerinin fidye yazılımı olaylarında dolaylı olarak organize suçları finanse ettiğine dikkat çekti. Martin, şirketlerin fidye yazılımı saldırılarından doğan sigorta taleplerinin suç çemberini sürdürmeye yardımcı olduğuna inanıyor. Dahası, eski siber güvenlik yetkilisi salgın sırasında ulusal sağlık sistemlerinin bu tür saldırılarla vurulabileceğini belirtiyor: Bunu önlenebilir olarak görüyorum. Şu anda, şirketlerin her şeyin ortadan kalkmasını sağlamak için fidye ödemeye teşvikleri var ... Sigorta yasasını değiştirmeye ve bu ödemeleri yasaklamaya ciddiyetle bakmalısınız, ya da en azından endüstri ile büyük bir istişare yapmalısınız.

Eski NCSC yetkilisi, sorunun, şirketlerin fidye ödemesini engelleyen yasal engellerin bulunmamasından kaynaklandığını söylüyor. Guardian, tehdit aktörlerinin çoğunun Rusya'dan ve diğer bazı eski Sovyet devletlerinden geldiğini söylediğini aktarıyor. Martin, "İnsanlar suçlulara bitcoin ödüyor ve nakit geri talep ediyor" diye ekledi. Siber Çetelere Fidye Ödemeleri İngiliz Yasalarına Göre Yasaklanmıyor İngiliz yasaları teröristlere fidye ödenmesini kesin olarak yasaklasa da, kural siber suçluları kapsamaz. Rapor şu açıklamayı yapıyor: İngiltere'nin gasp yasaları teröristlere fidye ödenmesini yasaklıyor ve büyük ölçüde adam kaçırma tehdidine yanıt olarak hazırlandı. Ancak siber saldırılar terör grupları tarafından gerçekleştirilmiyor ve bu nedenle fidye taleplerinin ödenmesinde bir engel yok - ve herhangi bir kişisel veri dahil edilmemişse bir sigorta talebinde bulunmak mümkün. News.Bitcoin.com ile paylaşılan bir rapora göre, kötü amaçlı yazılım laboratuvarı Emsisoft, 2020'nin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki fidye yazılımı olayları sırasında "siber suçlular için bir afiş yılı" olduğunu söyledi.

Ayrıca, blockchain analiz firması Chainalysis tarafından yapılan bir araştırma, kripto para birimiyle ilgili suçların önemli ölçüde düştüğünü buldu. Tüm kripto faaliyetlerinin suç oranı 2020'de sadece% 0,34'e düştü. Eski istihbarat yetkilisinin endişeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.