En İyi Madenci, Bitcoin'in Hızlı Artışının Kripto Yatırımcılarını Altına Sahip Olmaya Zorlamalı

Dünyanın en büyük altın madencilerinden biri olan Newcrest Mining'in CEO'su Sandeep Biswas, Bitcoin fiyatlarındaki keskin artışın kripto yatırımcılarını altını güvenli bir liman varlığı olarak tutmaya zorlaması gerektiğini söyledi. 11 Şubat'ta Bloomberg TV'ye verdiği bir röportajda Biswas, bitcoin'in (BTC) volatilitesini eleştirirken, altının kimlik bilgilerini zamana göre test edilmiş […]

En İyi Madenci, Bitcoin'in Hızlı Artışının Kripto Yatırımcılarını Altına Sahip Olmaya Zorlamalı

Dünyanın en büyük altın madencilerinden biri olan Newcrest Mining'in CEO'su Sandeep Biswas, Bitcoin fiyatlarındaki keskin artışın kripto yatırımcılarını altını güvenli bir liman varlığı olarak tutmaya zorlaması gerektiğini söyledi. 11 Şubat'ta Bloomberg TV'ye verdiği bir röportajda Biswas, parasal enflasyona karşı zaman içinde test edilmiş bir sığınak olarak altının kimlik bilgilerini ihlal ederken, bitcoin'in (BTC) oynaklığını eleştirdi. Avustralya'nın en büyük altın üreticisinin başındaki Biswas, "Kripto para ile ilgileniyorsanız, biraz altın almayı düşünün," dedi. "[Külçe], kripto paraların dalgalanmasına karşı bir önlem görevi görebilir." Bitcoin altınla karşılaştırmalar yaptı ve en iyi kripto para birimi artık bazı çeyreklerde altının dijital eşdeğeri olarak kabul ediliyor. Bu hafta, BTC, Elon Musk'a ait elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın dijital para birimine 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını açıklamasının ardından 48.800 dolara yükseldi. Tesla'nın yatırımı, bitcoin'in nihayetinde tercih edilen güvenli liman varlığı olarak altını alıp almayacağı konusundaki tartışmayı yeniden alevlendirdi. Biswas, altının BTC'den daha istikrarlı olduğunu vurgulayarak bundan etkilenmedi ve değerli metale sahip olan kripto yatırımcıları bu istikrartan yararlanmak için durdu. Açıkladı: Altın farklı bir yatırım sınıfıdır. Somut bir varlıktır: Onu görebilirsin, dokunabilirsin, hissedebilirsin, biçimlendirebilirsin, ne istersen onu mücevher haline getirebilirsin.

Goldman Sachs Group Inc.'e göre, kripto varlığı bazı yatırımlarının metalini soymaya devam etse bile, bitcoin ve altın birlikte var olabilir. Goldman, altının sermaye kaçışına dayanacağına inanıyor. Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, BTC'nin altın benzeri bir değer deposuna - altının dijital bir versiyonu - olgunlaştığını savundu. Spot altın, geçen yıl 2.000 $ 'ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra ons başına 1.826 $ ile bugüne kadarki yaklaşık% 3 daha düşük. Yazım sırasında, her bir bitcoin alınan verilere göre, son 24 saatte% 0,18 artışla yaklaşık 47.649 $ 'dan işlem görüyordu. Sandeep Biswas’ın önerileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.