Eminem de kendi NFT’sini piyasaya sürdü

ABD’li ünlü rapçi Eminem de NFT çıkardı. Dünyada toplam 220 milyondan fazla albüm satışı bulunan başarılı sanatçı, Nifty Gateway ile anlaşmalı olarak kendi NFT’sini piyasaya sürdü. Eminem, bu kararı Amerika’nın ünlü televizyon programı Saturday Night Live’daki (SNL) bir skeçten etkilenerek aldı. Janet Yellen ile dalga geçtiler Programdaki skeçte, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bir sınıftaki …

Eminem de kendi NFT’sini piyasaya sürdü

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li tanınmış kişi rapçi Eminem de NFT çıkardı. Dünyada toplam 220 milyondan fazla albüm satışı bulunan başarılı sanatçı, Nifty Gateway ile anlaşmalı olarak kendi NFT’sini piyasaya sürdü. Eminem, bu kararı Amerika’nın ünlü televizyon programı Saturday Night Live’daki (SNL) bir skeçten etkilenerek aldı. Janet Yellen ile dalga geçtiler Programdaki skeçte, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Hazine Bakanı Janet Yellen bir sınıftaki talebelerin suallerini cevaplıyor ve herkesin Yellen’ın konuşmasından sıkıldığı bir anda, Eminem’i ünlü yapan “Without me” şarkısındaki kostümü ve o şarkının değiştirilmiş kafiyeleriyle komedyen Pete Davidson ekrana geliyor. Eminem’in kafiyelerini kripto paralar ve NFT’ler ile değiştiren tanınmış kişi komedyen, Janet Yellen rolündeki kişiye “Herkes kripto paralardan çok ciddi paralar kazanıyor. NFT‘ler büyük tutarlara satılıyor. Nedir bu NFT, izah eder mısınız?” diye sual soruyor. Daha sonra skeçte yer alan diğer oyuncular da NFT’nin ne olduğunu ayrıntılı ve kafiyeli şekilde anlatıyor. 3 tip NFT çıkardı Oscar ödüllü sanatçı 3 tip NFT çıkardı. Tüm NFT’lerde, prodüksiyonunu Eminem’in kendisinin yapacağı bir ritm ile yüksek kalitede animasyonlar bulunuyor. İlk iki türün 50’şer kopyası var ve isimleri “Trade araçları” ve “Hala DGAF” olarak belirlendi.

DGAF, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI sokak dilinde küfürlü bir şekilde söylenen “Umrumda değil” tümcesinin kısaltması olarak biliniyor. Üçüncü NFT türü ise Eminem’in en pahalıya satılması beklenen ürünü. Satışa çıkarılan diğer iki tür, tamamıyla satılırken, üçüncüsü “Stan’s Revenge” başka bir deyişle “Stan’in öcü” ismiyle oluşturuldu ve bu NFT’nin yalnızca tek kopyası çıkarıldı. Stan isimli genç, Eminem’in şarkılarındaki karakterlerden bir tanesiydi. Eminem gibi bir başka ünlü rapçi Snoop Dogg da kısa müddet önce “Dogg ile bir yolcu” ismindeki NFT’sini çıkarmıştı. Soulja Boy da ilk tweet’ini NFT olarak satmıştı.