Elon Musk’tan Bitcoin açıklamaları: Bitcoin destekçisiyim

Tesla CEO’su ve ünlü girişimci Elon Musk, son günlerin popüler uygulaması Clubhouse’da konuştu. Musk, burada Bitcoin ile ilgili açıklamalar yaptı. Bilindiği üzere Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter profilindeki biyografi kısmına yalnızca “Bitcoin” yazmıştı. Musk’ın bu adımı, heyecan yaratmış ve fiyatta da kısa sürede 6 bin dolarlık bir etki oluşturmuştu. Clubhouse’daki konuşmasında Musk’ın Bitcoin’den bahsedip bahsetmeyeceği merak …

Elon Musk’tan Bitcoin açıklamaları: Bitcoin destekçisiyim

Tesla CEO’su ve tanınmış kişi teşebbüsçü Elon Musk, son günlerin popüler uygulaması Clubhouse’da konuştu. Musk, burada Bitcoin konusunda izahlar yaptı. Malum Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter profilindeki yaşam öykü bölümüne sadece “Bitcoin” yazmıştı. Musk’ın bu adımı, heyecan yaratmış ve ücrette da kısa müddette 6 bin dolarlık bir tesir oluşturmuştu. Clubhouse’daki konuşmasında Musk’ın Bitcoin’den söz edip söz etmeyeceği merak ediliyordu. Ünlü teşebbüsçü, Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu belirterek “Bir Bitcoin destekçisiyim.

Bitcoin’in ananesel finans tarafından geniş kabul görmenin eğişiğinde olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu. Musk, yıllar boyu arkadaşlarının kendisini Bitcoin almaya ikna etmeye çalıştığını belirtti. Başarılı isim, ayrı olarak “En az 8 sene önce Bitcoin satın almalıydım. Biraz yavaş davrandım.” diyerek partiye geç kaldığını dile getirdi. Dogecoin’den de söz eden Musk, “Ara ara Dogecoin konusunda şakalar yapıyorum ancak bunlar sahiden şaka emelli.” şeklinde konuştu. Musk’ın bu izahları yaparken Bitcoin ücretinde da sert hareketlilikler oldu. Meselenin sorulduğu sırada Bitcoin, çok kısa müddette 700 dolara yakın bir artış yaşadı lakin tekrar düştü.