Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi

Tesla CEO’su Elon Musk, tweet’leriyle kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildi. Şikayetin kim tarafından yapıldığı belli değilken başvuruda şu ifadeler yer aldı: “SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’tan şikayetçiyim. Sürekli piyasayı manipüle ediyor. İnsanları zarara sokuyor. Sürekli Doge tweet’i atıyor. İnsanlar bu durumdan muzdarip. Sizlerden ricam SPK maddeleri gereğince …

Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi

Tesla CEO’su Elon Musk, tweet’leriyle kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yakıntı edildi. Yakıntının kim tarafından yapıldığı belli değilken müracaatta şu ifadeler bulundu: “SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’tan şikayetçiyim. Daimi piyasayı manipüle ediyor. İnsanları zarara sokuyor. Daimi Doge tweet’i atıyor. İnsanlar bu vaziyetten muzdarip. Sizlerden ricam SPK maddeleri uyarınca Elon Musk’a para cezası kesilmesi. Arz ederim.” Yakıntıya ayrı olarak “Elon MÜSK.jpg” isimi ile bir görsel de ilave ettiği görülüyor.

Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi Gece saatlerinde Elon Musk’ın paylaşımlarından sonra yerli yatırımcıların başını çektiği grup, #ReportElonMusk yaftasıyla Twitter’da bir kampanya başlatmıştı. Kampanya dahilinde binlerce tweet atıldı. Elon Musk’ın izahları neydi? Tesla CEO’su, bir gün önce Bitcoin’in son derece merkezi olduğunu ve bir avuç madencilik şirketi tarafından kontrol edildiğini yazmıştı. Ayrı olarak Tesla’nın Bitcoin’lerini satabileceğini veyahut sattığını ima etmişti.

Daha sonra Musk, bu son imasını bugün yaptığı bir başka izahla düzeltti ve “Tesla hiç Bitcoin satmadı.” diye konuştu. Musk, Bitcoin’i tenkit etmeye devam ederken Dogecoin’le alakalı de pozitif izahlar yapmayı sürdürdü. Tesla CEO’su, kendisi ve Bitcoin ile ilgili yapılan yorumlara karşı “Bu viran yorumları görünce tüm paramla Doge almak istiyorum.” ifadesini kullandı.