Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Yatırım Yapacak

Yönettiği 7,81 trilyon dolar ile dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Blackrock, Bitcoin'e giriyor. Firma, bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmak için iki fon için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurdu. Blackrock Bitcoin'e Giriyor Blackrock Çarşamba günü SEC'e iki “ek bilgi beyanı” sundu. Biri […]

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Yatırım Yapacak

Yönetim altındaki 7.81 trilyon dolar ile dünyanın en büyük kaynak şefi Blackrock, Bitcoin'e giriyor. Firma, kaynakları bitcoin beklentilerine koymak için varlıklarından ikisi için ABD Koruma ve Borsa Komisyonu (SEC) ile kayıt yaptı. Blackrock Bitcoin'e Giriyor Blackrock Çarşamba günü SEC ile iki "ekstra veri eklemesini" belgeledi. Biri Blackrock Funds V içindi ve farklı olan Blackrock Global Tahsis Fonu Inc. içindi. İki dosyada şu ifade yer alıyor: Bazı varlıklar, bitcoin'e bağlı olası sözleşmelerde yer alabilir. İki dosyada daha fazla ayrıntı, "Varlıkların elden çıkarılabileceği sadece bitcoin beklentileri, CFTC'ye kayıtlı ürün alım satımlarında takas edilen paraya dayalı bitcoin kaderleridir." Arşivler aynı şekilde, "İdari değişiklikler veya faaliyetler, bitcoin'in kaderlerine ilgi fikrini değiştirebilir veya bitcoin'in kullanımını veya bitcoin organizasyonunun görevlerini veya bitcoin değişiminin bitcoin'in kaderlerinin maliyetini antagonistik olarak etkileyecek şekilde işlemlerini sınırlayabilir, bir varlığı olumsuz şekilde etkileyebilir. " Aralık ayında, Blackrock CEO'su Larry Fink, Bitcoin hakkında bazı yükseliş ifadeleri sundu. O, "[Bitcoin] dünya çapında bir pazara dönüşebilir mi?" Ayrıca, "Bilgisayarlı bir paraya sahip olmanın, ABD dolarının daha az önemli olmasını gerektirdiğini" fark etti. Blackrock, İngiliz varlık direktörü Ruffer ve Skybridge dahil olmak üzere, kaynakları bitcoin'e koyan yönetim kurulu firmalarının birkaç başka kaynağına katılıyor. Dahası, Guggenheim, SEC'den gelecek onayı çok da uzak olmayan bir geleceğe aktarmayı planlıyor.

Blackrock'un kaynakları bitcoin olasılıklarına koymasıyla ilgili fikriniz nedir? Aşağıdaki açıklamalar alanında bize anlatın.