Dolar milyarderi fon yöneticisi, kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor

Dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticisi ve Point72 varlık yönetim şirketinin sahibi olan Steve Cohen’in kripto para evrenine giriş yapmaya hazırlandığı belirtildi. Yönetimi altında 22 milyar dolarlık varlık bulunduran Point72 firmasının tüm gücüyle kripto para piyasasına adım atmak istediği iddia edilirken, şirketin şu anda da hem girişim sermayesi kolu olan Point72 Ventures ile bazı yatırımlar …

Dolar milyarderi fon yöneticisi, kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor

Dolar milyarderi serbest yatırım fonu yöneticisi ve Point72 varlık idare şirketinin sahibi olan Steve Cohen’in kripto para evrenine giriş yapmaya hazırlandığı belirtildi. Idaresi altında 22 milyar dolarlık varlık bulunduran Point72 firmasının tüm gücüyle kripto para piyasasına adım atmak istediği öne sürülürken, şirketin şu anda da hem teşebbüs anaparası kolu olan Point72 Ventures ile kimi yatırımlar yaptığı hem de serbest yatırım fonu tarafında da “long/short” pozisyon taktikleri uyguladığı belirtildi. Haberler çıkınca izah mektubu gönderdiler The Block’un özel haberine göre şirketin kripto para evrenine gireceği istikametinde haberlerin çıkmasından sonra ise yatırımcılarına bir bilgilendirme mektubu gönderen şirket konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı: “Görmezden gelemeyiz” “Blokzincir teknolojisi ve onun dönüştürücü kapasitesini yakından izliyoruz.

2 trilyon dolarlık bir piyasayı görmezden gelmemiz, işimizi önem vermediğimiz mananına gelir. Şu anda hangi yolu, ne şekilde gideceğimiz ile ilgili bir şey söylemek için çok erken ancak sizi kesinlikle bilgilendireceğiz” GameStop olayında kaybeden taraftaydılar Point72’nin, New York merkezli yatırım yönetimi firması Melvin Capital’da da payı bulunuyor. Melvin, son GameStop olaylarında çok ciddi bir kayıp yaşayınca bunun tesirleri Point72’ye de uzanmıştı. Ancak daha sonra 1,5 milyar dolarlık fon toplamayı muvaffak olan Point72, bu sayede soluk almıştı. Uzmanlar, toplanan 1,5 milyar dolar ile şirketin yeni yatırımlar yapacağını belirtiyorlar. Yatırım yöneticileri kriptoya geliyor Point72’nin en büyük rakibi olarak görülen ve yatırımı altında 40 milyar dolarlık varlık bulunan Millennium şirketinin de, Grayscale’in Bitcoin Trust’ı aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yaptığı biliniyor. Dolar milyarderi bir başka serbest fon yöneticisi ve Bridgewater varlık yönetim şirketinin sahibi olan Ray Dalio da kısa müddet önce, daha Kasım ayında Bitcoin’in bir değer gizleme varlığı olamayacağını söylemiş ancak daha sonra bu fikrini değiştirerek “Bitcoin 10 senede kendisini ispat etti. Varlık savunma aracı haline geldi ve dijital bir para oldu. Bunlar çok ehemmiyetli artılar” demişti.