Dogecoin’den milyonlar kazanan Goldman Sachs yöneticisi işi bıraktı

Dogecoin, bu yıl yüzde 10 binin üzerinde artış gördü. Bu artış, doğru zamanda Dogecoin alan birçok yatırımcıyı milyoner yaptı. Onlardan biri, ABD’li yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs’ta gelişen piyasalar satış müdürü Aziz McMahon’du. Telegraph’ın haberine göre McMahon, 14 yıldır bu bankada çalışıyordu ve şimdi ise Dogecoin’den kazandığı parayla kurduğu serbest fonun faaliyetlerini yürütüyor. McMahon’un Dogecoin’den …

Dogecoin’den milyonlar kazanan Goldman Sachs yöneticisi işi bıraktı

Dogecoin, bu sene yüzde 10 binin üzerinde artış gördü. Bu artış, doğru vakitte Dogecoin alan bir hayli yatırımcıyı milyoner yaptı. Onlardan biri, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs’ta gelişen piyasalar satış müdürü Aziz McMahon’du. Telegraph’ın haberine göre McMahon, 14 senedir bu bankada çalışıyordu ve şimdi ise Dogecoin’den kazandığı parayla kurduğu serbest fonun faaliyetlerini yürütüyor. McMahon’un Dogecoin’den ne kadar kazandığı belli olmamakla beraber, mesai arkadaşları Dogecoin yatırımından sonra işten ayrıldığını doğruladılar. 2013 yılında bir ‘şaka’ olarak piyasaya sürülen Dogecoin, gittikçe gerçeklik halini aldı. Piyasa değeri, 70 milyar doları bulan Dogecoin, Ford, Heinz ve Twitter gibi firmaların ötesine geçti.

Diğer yandan SpaceX, uzay taşımacılığında Dogecoin’i bir ödeme yolu olarak kabul ederken Musk, bir gün evvel paylaştığı anketle de sanki olay yarttı. Başarılı teşebbüsçü, 55 milyon takipçisine Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini isteyip istemediklerini sordu. Bugün sonuçlanan ve takriben 3 milyon 900 bin kişinin rey verdiği anketin net neticelerine göre yüzde 78.2’lik kesim, Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini istedi. Şimdi ilerleyen günlerde Tesla’dan bu istikamette bir izah gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor. Bugüne kadar gördüğü en yüksek düzey 0.74 dolar olan Dogecoin, TSİ 15.15 itibari ile 0.50 dolardan işlem görüyor.