Dogecoin, eToro ile 20 milyon kullanıcıya açıldı

Dünya çapında 20 milyon kullanıcısı olan eToro, müşterilerden gelen talep doğrultusunda Dogecoin’i (DOGE) de platformuna ekledi. Bugün itibari ile DOGE alım satımları, Türkiye’ye erişime kapalı olan eToro üzerinde başlatıldı. eToro’nun Dogecoin’i listelemiş olması, Japon köpek ırkı Shiba Inu temalı kripto paranın artan popülaritesinin bir sonucu. Dogecoin, Elon Musk başta olmak üzere birçok ünlü ismin sosyal …

Dogecoin, eToro ile 20 milyon kullanıcıya açıldı

Dünya çapında 20 milyon kullanıcısı olan eToro, müşterilerden gelen talep doğrultusunda Dogecoin’i (DOGE) de platformuna ilave etti. Bugün itibari ile DOGE alım satımları, Türkiye’ye ulaşıma kapalı olan eToro üzerinde başlatıldı. eToro’nun Dogecoin’i listelemiş olması, Japon köpek ırkı Shiba Inu temalı kripto paranın artan popülaritesinin bir neticesi. Dogecoin, Elon Musk başta olmak üzere bir hayli tanınmış ismin sosyal medya paylaşımlarıyla birlikte büyük alaka gördü ve buna paralel olarak ücret da sanki patlama yaşadı.

DOGE’un son günlerdeki yükselişi ise 8 Mayıs günü için oluşan beklentiden kaynaklanıyor. Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter hesabından “Doge’un babası, 8 Mayıs’ta SNL’de” yazdı. Musk’ın kendisini “Dogecoin’in babası” olarak lanse ettiği biliniyor. SNL ise, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin en ünlü televizyon şovlarından biri olan Saturday Night Live’ın kısaltması… Dolayısıyla Musk’ın 8 Mayıs’taki bu programa katılacağını imâ ettiği düşünülüyor. Mevzubahis programda Dogecoin’in konuşulacağına değin bir beklenti var. Dogecoin, 2013 seneninde Amerikalı Billy Markus ve Avustralyalı Jackson Palmer tarafından LTC’den çatallanarak oluşturulan açık kaynak bir kripto para.