Dogecoin, Elon Musk’ın tweet’iyle tekrar çıkışa geçti

Attığı tweet’lerle özellikle Dogecoin fiyatının yükselmesine sebep olan Elon Musk yine tweet attı ve Dogecoin’i gerçekten aya götüreceğini söyledi. Son dönemde kripto para topluluğunun en çok konuştuğu isimlerden biri olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, attığı tweet’ler ve yaptığı yorumlarla konuşulmaya devam ediyor. Dogecoin’e olan ilgisiyle bilinen Musk şimdi de “SpaceX gerçek Dogecoin’i, gerçekten …

Dogecoin, Elon Musk’ın tweet’iyle tekrar çıkışa geçti

Attığı tweet’lerle bilhassa Dogecoin fiyatının artmasına sebep olan Elon Musk gene tweet attı ve Dogecoin’i aslında aya götüreceğini söyledi. Son devrede kripto para topluluğunun en çok konuştuğu isimlerden biri olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, attığı tweet’ler ve yaptığı yorumlarla konuşulmaya devam ediyor.

Dogecoin’e olan ilgisiyle tanınan Musk şimdi de “SpaceX gerçek Dogecoin’i, aslında aya götürecek” diye tweet attı. Musk daha evvelce de Dogecoin’le alakalı çoğu tweet atmış ve fiyatın yükselmesini sağlamıştı. Bazı eksperler ise tweet’lerin manipülasyona yol açtığını belirtmişlerdi. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus da geçen zamanlarda verilen bir röportajda, Musk gibi bir destekçimizin olması inanılmaz. Roketlerinden birisi ile  Dogecoin’i aya götürse hiç de fena olmaz” demişti. Tweet’in sonrasında Dogecoin çok ciddi bir yükseliş görmeye başladı. Bir devre ilk 10 kripto para arasına bile giren DOGE, 0.071 dolara kadar çıktı. Kripto para, TSİ 16.00 itibari ile 0.064 dolardan alıcı buluyor.