Digital Currency Group, 250 milyon dolarlık GBTC hissesi almayı planlıyor

Kripto para alanındaki en büyük girişim sermayesi şirketlerinden Digital Currency Group (DCG), kendi iştiraki olan Grayscale’in Bitcoin fonundan (GBTC) 250 milyon dolara kadar alım yapmayı planladığını duyurdu. Açıklamada, GBTC hisse alımlarının açık piyasa üzerinden nakit kullanarak yapılacağı bildirildi. Son dönemde GBTC’deki prim oranları ciddi miktarda düşüş yaşamıştı. Birkaç ay önce Bitcoin fiyatına göre yüzde 35 …

Digital Currency Group, 250 milyon dolarlık GBTC hissesi almayı planlıyor

Kripto para alanındaki en büyük girişim sermayesi şirketlerinden Digital Currency Group (DCG), kendi iştiraki olan Grayscale’in Bitcoin fonundan (GBTC) 250 milyon dolara kadar alım gerçeklştirmeyi planladığını duyurdu. Açıklamada, GBTC hisse alımlarının açık pazar üzerinden nakit kullanarak uygulanacağı bildirildi. Son dönemde GBTC’deki prim oranları ciddi miktarda düşüş yaşamıştı.

Birkaç ay evvelce Bitcoin fiyatına göre yüzde 35 prim seviyesine sahip hisseler, bugünlerde -%5 seviyelerinde ve 4 Mart’ta -%11’e kadar gerilemişti. Bu düşüşün nedeninin birtakım büyük yatırımcılarının hisselerini elinden çıkarmaları ve Kanada’da ilk Bitcoin ETF’lerinin pazara sürülmeleri ile temaslı bulunduğu ön görü ediliyor. Bitcoin, TSİ 17.25 itibari ile 56 bin dolardan prosedür görüyor.