Dev yatırım bankası Morgan Stanley, Bitcoin fonlarına erişim sunacak

Son dönemde Bitcoin konusunda olumlu sinyaller veren ve hatta Bitcoin’e yatırım yapmayı değerlendirdiği söylenen ABD’li yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley, müşterileri için üç Bitcoin fonuna erişim sunmaya başlıyor. CNBC’nin haberine göre, yönetimi altında 4 trilyon dolarlık varlık bulunan bankanın müşterilerine sunacağı fonlardan ikisi, Galaxy Digital’e ait ve diğeri ise FS Investments ile NYDIG’nin ortak girişimi. …

Dev yatırım bankası Morgan Stanley, Bitcoin fonlarına erişim sunacak

Child dönemde Bitcoin konusu ile ilgili olumlu sinyaller veren ve hem de Bitcoin'e yatırım gerçeklştirmeyi değerlendirdiği söylenen ABD'li yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley, müşterileri için üç Bitcoin fonuna erişim sunmaya başlıyor. CNBC'nin haberine göre, idaresi altında 4 trilyon dolarlık varlık tespit edilen bankanın müşterilerine sunacağı fonlardan ikisi, Galaxy Digital'e ait ve öteki ise FS Investments ile NYDIG'nin ortak girişimi. Öte yandan Morgan Stanley, şimdilik Bitcoin aldığına dair bir bildirimde bulunmasa da yakın vakit evvel Bitcoin'e büyük miktarda yatırım yapan MicroStrategy'nin ana hissedarı oldu.

Bu ayın ilk haftalarında da Bitcoin yatırım şirketi NYDIG'ye 200 milyon dolar yatırım yapan şirketler arasındaydı. Bu tura, George Soros'un varlıklarını yöneten Soros Fund Management da katılmıştı. Bu arada NYDIG CEO'su Robby Gutmann, birkaç gün evvel bir digital recording yayınında "Gelecek hafta, finans bölümünde Bitcoin'in benimenmesi konusu ile ilgili oyunun kurallarını değiştirececk mühim hadiseler yaşanacak." demişti.