DeFi, Sıfır Değişim ile Çığa Dönüştü

Merkezi Olmayan Borsaların ilginç ve kısa bir geçmişi var. EtherDelta, Uniswap, 1 inç, SushiSwap ve şimdi Sıfır Değişim. Ve bu DeFi dalgası büyümeye devam ediyor, EtherDelta zirvede 241 farklı token takas edildi, Uniswap 5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve duyurulmasından bu yana 4 hafta sonra, Zero Exchange zaten 60 milyon doların üzerinde hacim kazandı ve […]

DeFi, Sıfır Değişim ile Çığa Dönüştü

Merkezi Olmayan Borsaların ilginç ve kısa bir geçmişi var. EtherDelta, Uniswap, 1 inç, SushiSwap ve şimdi Sıfır Değişim. Ve bu DeFi dalgası büyümeye devam ediyor, EtherDelta zirvede 241 farklı token takas edildi, Uniswap'ın 5 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve duyurulmasından bu yana 4 hafta sonra, Zero Exchange zaten 60 milyon doların üzerinde hacim ve 8000 kullanıcı çekmiş durumda. . Sıfır Değişim, Uniswap'i takiben, ancak işlem ücretleri olmadan bir sonraki Merkezi Olmayan Borsa olarak ortaya çıktı. Avalanche ağının düşük ücretli, hızlı nihai blok zincirinden güç alan Zero Exchange, tüm bunları mümkün kılmak için Chainsafe’in Chainbridge çözümünü kullanıyor. Avalanche blok zincirindeki ilk Merkezi Olmayan Borsa olan Zero, şu anda DeFi'de bulunan en büyük iki DEX olan Uniswap ve Sushiswap tüccarlarının halihazırda yaşadıkları sürekli artan ücret sorununa bir son vermeyi vaat ediyor, her ikisi de Ethereum'un artan işlem ücretleriyle boğuşuyor.

Yatırımcılar Uniswap ve Sushiwap'tan, Zero Exchange'e ve tanıdık kullanıcı arayüzüne 'ücretsiz' yaklaşımı ile hareket ediyor. Hacim, bir kripto para birimini diğeriyle değiştirmenin basitliğini yansıtan katlanarak arttı. Topluluğun tepkisi olumlu oldu, "Uniswap'teki her ticaretin ücreti 30 $ 'dır, bu da kullanıcıların Sıfıra geçiş yapmalarının en yaygın nedeni olduğu söylenir. Merkezi olmayan borsa için likidite kitle kaynaklıdır, kullanıcılar paralarını akıllı bir sözleşme ile yönetilen sanal bir havuza yatırırlar. Zero Exchange ile, Zero’nun Likidite Madenciliği Programına göre% 29,000'e kadar APY (değişken) kazanırlar ve bu da insanların SIFIR ve AVAX'larını bir pasif gelir yaratma biçimi olarak havuza eklemelerine olanak tanır. Ödül teşvikleri kapandıktan sonra, Likidite Sağlayıcıları, birçok kullanıcının bileşik ile ETH ve AVAX havuzuna iki kez dalmasını sağlayan% 0,3 takas ücretine hak kazanır. Zero Exchange'in arkasındaki ekip anonimdir ve aynı zamanda aktarıcılarının kimlikleri (çapraz zincir takası mümkün kılan düğümler). İsimsizliğin nedeni sorulduğunda, Zero ekibinin bir temsilcisi, "DeFi'nin bu noktasında DEX'in kendisi adına konuşması gerektiğini düşünüyoruz." Dedi. Projenin arkasında kimin olduğu ve onları kimin desteklediğine dair sorulara rağmen Zero Exchange para toplayamadı. Ekip, ZERO tokenleri için bir Ethereum airdrop ve insanların yeni Avalanche blockchain'i kullanmaya başlamaları için bir AVAX airdrop da dahil olmak üzere her şeyi cebinden finanse etti.

Zero Exchange şu anda Polkadot ile 3. blok zinciri entegrasyonunun bir parçası olarak durdurma emirlerini ve Q2 için çizelgeyi dahil etmeyi planlayan tek Avalanche DEX. Sıfır Değişim, üç ayrı blok zincirinde kripto para birimi takas vaadi ile yeni nesil Merkezi Olmayan Borsaya dönüşürken bu hikayeyi takip etmeye devam edeceğiz.