Coinbase’den son haftaların en büyük Bitcoin çıkışı

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase Pro’ya ait cüzdanlardan son birkaç haftadır görülmemiş büyüklükte bir Bitcoin çıkışı gerçekleşti. Kripto veri platformu CryptoQuant’tan elde ettiğimiz ve aşağıda görülen grafiğe göre, yaklaşık olarak TSİ 21.30’da Coinbase Pro’dan 14 bin 900 BTC çıkışı oldu. Bu, 2 Ocak’tan bu yana görülen en büyük miktar. O tarihte borsadan 36 bin …

Coinbase’den son haftaların en büyük Bitcoin çıkışı

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase Pro’ya ait cüzdanlardan son birkaç haftadır görülmemiş büyüklükte bir Bitcoin çıkışı meydana geldi. Kripto data platformu CryptoQuant’tan ele geçirdiğimiz ve aşağıda görülen grafiğe göre, takriben olarak TSİ 21.30’da Coinbase Pro’dan 14 bin 900 BTC çıkışı oldu. Bu, 2 Ocak’tan bu yana görülen en büyük miktar. O tarihte borsadan 36 bin BTC çıkmış, sonrasında düne kadar büyük bir çıkış görülmemişti.

2 Ocak’tan sonra gelen ücret hareketi ise dikkate değer. 30 bin dolar civarında olan Bitcoin, devamındaki bir haftada 42 bin dolara kadar yükseldi. Coinbase Pro’dan toplu Bitcoin çıkışları, Ocak ayı Coinbase Pro’daki bu hareketliliklerin büyük yatırımcıların OTC (tezgah üstü) işlemleri olduğu düşünülüyor. Bir gün evvel borsaların tamamında ise toplamda yaklaşık 21 bin BTC’lik bir Bitcoin çıkışı görüldü.