Coinbase Yarın Halka Arzını Gerçekleştirecek: Bu Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Coinbase’in bu Çarşamba Nasdaq’ta halka açılacak olmasıyla birçok yatırımcı bu durumun, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi için bir dönüm…

Coinbase Yarın Halka Arzını Gerçekleştirecek: Bu Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

CoinBase’in bu Çarşamba Nasdaq’ta halka açılacak olmasıyla çoğu yatırımcı bu durumun, Bitcoin’in küresel olarak benimsenmesi amacıyla bir dönüm noktası olacağını düşünüyor. CoinBase Bir ilki Gerçekleştiriyor Bu, büyük bir kripto şirketinin ilk listelenmesi olacak ve kripto para birimi kısmı amacıyla bir kilometre taşını işaret ediyor. CoinBase, halka arzına kadar geride bıraktığımız senelerde mühim miktarda gelişme kaydetti. Yapılan açıklamalara göre ilk çeyrek gelirleri 2020’nin tamamı süresince 1.3 milyar dolarlık değere kıyasla 1.8 milyar dolara ulaştı. Bu noktada CoinBase’in büyümesinin Bitcoin’in fiyatının 3.00 dolar bandından 63.000 dolar bandına çıkması ile paralel bir şekilde hareket ettiğini belirtmek gerekiyor. Bunlara ek olarak Nasdaq’da listelenen dijital varlık şirketi Diginex’in satış müdürü Matt Blom, Bitcoin‘in yükseliş beklentisi ile alakalı “70.000 dolar boğalar amacıyla yeni hedef. Bu sene Bitcoin şimdiye kadar her ay bütün zamanların en yüksek civarını kaydetti.” sözlerini kullandı.

Yatırımcılar doğrulusunda olumlu Bitcoin hissiyatının bir diğer göstergesi de Bitcoin’in borsalarda tutulan net aktarma hacmidir. Bu, Bitcoin’in hacminin azaldığını ve hacmin çoğunun borsalardan daha az likit alanlara taşındığını gösteriyor. CoinBase Listelenmesinin Bitcoin Etkisi Birçok eksper isme göre CoinBase’in bir listelenme yolu ile Nasdaq’ta “COIN” adı ile sunulacak olması Bitcoin amacıyla gerektiğince büyük bir haber ve yeni rekor fiyatların gelmesini sağlayabilir. Bitcoin’in şimdilik listelenme gerçekleşmeden bile bugün yeni bir rekora kırdığı hesaba katıldığında gerçekte bu kuram çok da hatalı sayılmaz. CoinBase 14 Nisan’da halka açılacak ve kripto paranın geleneksel finans sektörünün bir parçası durumuna geldiği anı işaret edecek. Kripto savunucuları bunun yeni bir yatırımcı dalgası getireceğine ve kripto para piyasalarının güvenilirliğine ve meşruiyetine katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyor.