Coinbase, borsaya doğrudan girecek

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, halka açılmak için doğrudan listeleme yolunu önerdiğini duyurdu. Geleneksel halka arzın aksine doğrudan listeleme yönteminde yalnızca var olan hisseler satışa sunulabiliyor ve şirketler, yeni hisseler piyasaya sürerek sermaye elde edemiyor. Daha önce Spotify ve Slack gibi önemli şirketler, bu yöntemle listelenmeye başlamıştı. Coinbase, halka açılma planlarını ilk olarak geçtiğimiz …

Coinbase, borsaya doğrudan girecek

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, halka açılmak için direk listeleme yolunu önerdiğini duyurdu. Ananesel halka arzın aksine doğrudan listeleme yolunda sadece var olan paylar satışa sunulabiliyor ve şirketler, yeni paylar piyasaya sürerek anapara ele geçiremiyor. Önceden Spotify ve Slack gibi ehemmiyetli şirketler, bu metotla listelenmeye başlamıştı.

Coinbase, halka açılma tasarılarını öncelikle geçtiğimiz Aralık ayında ortaya çıkarmıştı. Borsa, halka açılmayı tasarılayan şirketlerin pay senetlerini AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydettirmek için kullandıkları bir SEC vesikası olan S-1 formu sunmuştu. Coinbase paylarının borsada listelenmesinin hemen peşinden en çok merak edilen konulardan biri değerlemenin ne olacağı. Bu konuda tahminler, 25 ila 70 milyar dolar arasında değişiyor. Aynı zamanda Coinbase, izah ettiği son rakamlara göre dünya çapında 35 milyondan fazla doğrulanmış kullanıcıya sahip. Borsanın tuttuğu varlıkların toplam değeri ise 90 milyar doların üzerinde.