Çin Merkezli Yazılım Firması Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Kararı

Çin merkezli yazılım firması Meitu, toplam 40 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın aldı. Uzmanlar…

Çin Merkezli Yazılım Firması Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Kararı

Çin merkezli yazılım firması Meitu, toplam 40 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın aldı. Uzmanlar bu hamleyi, artan Bitcoin benimsenmesi ile beraber büyük ölçekli şirketlerin kripto para sektörüne katılacağının bir işareti olarak atfetti. Yatırımın Hemen peşinden Meitu’nun Pay Değerinde Yükseliş Popüler uygulama Meitu’nun pay değeri, 40 milyon dolarlık kripto para yatırımının akabinde bu sabah %14,4 yükseliş kaydetti. Çin merkezli yazılım firması kamuoyuna sunduğu raporda, 15,000 Ethereum (ETH) ve 379,12 Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu. Bu yatırımın toplam fiyatı ise 40 milyon doların üzerinde. Kripto para birimlerine yatırım yapan yeni global firma Meitu oldu.

Takriben bir ay önce milyarder yatırımcı Elon Musk’ın elektrikli araç firması Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin’i rezervlerine kattığını duyurmuştu. Meitu yetkililerinin yaptığı izahta, Meitu olarak hem popüler kripto para birimlerine yatırım emeliyle hem de Blockchain topluluğuna dahil olmak hesabına yapılmış bir hamle olarak bildirildi. Meitu, yurtdışındaki Blockchain entegrasyonu faaliyetlerine Bitcoin’in yanısıra Ethereum (ETH) ağındaki projelerini de katmayı düşünüyor. CEO Cai Wensheng Şirketin Düzenli Yatırım Kararını İzah etti Meitu CEO’su Cai Wensheng WeChat üzerinden yaptığı paylaşımda, şirketin Blockchain teknolojisini geliştirmek için kaynaklarını devamlı olarak çeşitlendireceğini ve Bitcoin, Ethereum satın almanın şirketin geleceğine yatırım olduğunu aktardı. Meitu yetkilileri şirketin yatırım kararı ile ilgili izahlarda bulundu: ” Bitcoin’i iyi bir alternatif değer kaynağı olarak kabul ediyoruz. Şirket hazinesinin bir bölümünü kripto para birimlerine tahsis ederek nakit tutmada bir çeşitlendirme sağladık. “ Merkez Finans ve Ekonomi Üniversitesi Dijital Finans Araştırma Merkezi direktörü Chen Bo, Evrensel Times’a konuyla alakalı yaptığı izahta şunları kaydetti: ” Tesla’nın kripto para sektöründeki son hamlesinin hemen peşinden, borsada listelenen teknoloji şirketleri hazinelerini çeşitlendirmek adına kripto para birimlerine yatırım trendine katıldı.