Charles Hoskinson: Dogecoin balonu çökecek, büyük kayıplara yol açacak

Cardano’nun kurucusu olan ve Ethereum‘un da kurucu ekibinde yer alan Charles Hoskinson, Dogecoin fiyatı yeni rekorlar kırarken çok sayıda yatırımcının hızlı bir şekilde büyük miktarda para kaybetmesine yol açacak bir balon oluştuğunu iddia ediyor. Hoskinson, “DOGE sektör için her zaman bir tür şaka, bir ‘evcil kaya’, eğlendirici bir şey olmuştur ama çoğu zaman ciddiye almayız. …

Charles Hoskinson: Dogecoin balonu çökecek, büyük kayıplara yol açacak

Cardano’nun kurucusu olan ve Ethereum‘un da kurucu ekibinde yer alan Charles Hoskinson, Dogecoin ücreti yeni rekorlar kırarken çok sayıda yatırımcının hızlı bir şekilde büyük miktarda para kaybetmesine yol açacak bir balon oluştuğunu öne sürüyor. Hoskinson, “DOGE sektör için her vakit bir tür şaka, bir ‘evcil kaya’, eğlendirici bir şey olmuştur fakat çoğu kez ciddiye almayız. Günümüzde, esasen Elon Musk’ın gayretleri ve akıllı balinaların piyasa manipülasyonuyla birlikte astronomik rakamlara erişti ve yeni kripto para yatırımcıları için bir sığınak oldu. Çok açık konuşalım, bu bir balon. DOGE’un ücreti sürdürülebilir değil. Çökecek ve fertlerin büyük miktardaki yatırımları çok hızlı bir şekilde değerini yitirecek.” ifadelerini kullandı.

Hoskinson ayrı olarak, bu balon patladığında regülatörlerin alana girmeleri ve kripto para endüstrisinin çalışma şeklini yakından izlemeleri için bir çağrı olacağını düşünüyor: “Öyle sanıyorum ki bu balonun patlaması regülatörler ve yasa koyucuların sektörümüze karışmalarına yol açacak ve tüm sektöre zarar verecek. Bu iyi bir olay değil ve hiçbir şekilde sürdürülebilir olmayacak. Algorand, Tezos, Avalanche ve Cardano gibi üçüncü nesil kripto para projelerinin büyük takımları, anaparaları ve mesuliyetleri var. DOGE’un istikrarlı bir geliştirme dahi yok. Teknolojisi özgün değil, Bitcoin’in bir kopyası. Bu balon patladıktan sonra kurultay soruşturmaları olacak. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu (SEC) işin içine girecek. ‘Bu, kriptonun kendi kendini kontrol edemediğinin ve gelip sizi kurtarmamız gerektiğinin bir ispatı’ diyecekler.” Dogecoin’in son ücret hareketi de Hoskinson’un sözlerini destekler nitelikte oldu. Kripto para, 0.45 doları gördükten sonra TSİ 16.40 itibari ile yüzde 45 düşüşle 0.25 dolardan işlem görüyor.