CEO Açıkladı: Artık Bitcoin İle Tesla Satın Alınabilecek!

Elon Musk, Tesla arabalarının artık Bitcoin (BTC) kullanılarak satın alınabileceğini duyurdu. Elektrikli otomobil şirketinin CEO’su ve “Technoking”, firmanın…

CEO Açıkladı: Artık Bitcoin İle Tesla Satın Alınabilecek!

Elon Musk, Tesla arabalarının bundan sonra Bitcoin (BTC) kullanılarak satın alınabileceğini duyurdu. Elektrikli otomobil şirketinin CEO’su ve “Technoking”, firmanın Bitcoin node’larını direk  çalıştıracağını ve biriktirdiği Bitcoin’i geleneksel para birimine dönüştürmeden tutacağını söyledi. BTC İle Tesla Almak Tesla gerçekten ilk olarak Şubat ayı başında şirketin Bitcoin ile ödeme kabul edeceğinin sinyalini vermişti. Şubat ayında uygulanan açıklamalarda bu hususta SEC’e müracaat yapıldığı ve aynı vakitte Tesla’nın şirket olarak 1,5 milyon dolar sayısal değerinde Bitcoin satın aldığı açıklanmıştı. Bunlara ek olarak BTC kullanarak Tesla satın alma alternatifi şuanlık yalnızca ABD odaklı müşteriler için kullanmak mümkün olacak.

Elon Musk’ın, firmanın araçlarının satışı yolu ile kazanılan Bitcoin’in geleneksel para birimine dönüştürülmeyeceği konusundaki açıklaması, bunun yalnızca bir prosedür aracı olarak değil, aynı vakitte bir yatırım aracı olarak kullanıldığını da gösteriyor. Tesla BTC’leri Geleneksel Paraya Dönüştürmeyecek Tesla, kendi özel Bitcoin node’larını çalıştırarak, Bitcoin blok zincirini barındıran ve senkronize eden küresel bir eşler arası operatörler ağına katılacak. Tesla‘nın ABD odaklı bir IP adresinden internet sitesini ziyaret edenler bundan sonra sitenin ödeme seçeneklerine eklenen yeni bir Bitcoin ödeme aracı görecekler. Öte yandan Tesla’nın Bitcoin kabulünün etkisi, Çarşamba günü erken saatlerde kripto para piyasasında hissedildi. Haberin duyurulması ile aynı vakte denk gelen şekilde Bitcoin’in dolar sayısal değeri %2,9 artarak 54.056 dolardan 55.630 dolara çıktı. Tesla’nın Bitcoin hüküm ve koşulları, Bitcoin’in şu anda ürünleri için ödeme olarak kabul ettiği tek dijital varlık olduğunu belirtiyor. Konuyla alakalı uygulanan açıklamalarda, “Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi Bitcoin fork ürünleri de dahil olmak üzere diğer rastgele bir dijital zenginliği kullanarak bizimle alış veriş yapamazsınız. Bitcoin dijital cüzdanımız, Bitcoin dışındaki dijital varlıkları algılayacak ya da alacak şekilde uygulanandırılmamıştır.” sözleri kullanıldı.