Büyük Rus Bankası Sberbank, Kendi Stablecoinini Başlatmak İçin Başvuruda Bulunuyor - Muhtemelen Fiat Rublesine Bağlı

Büyük bir Rus bankası, kripto ile ilgili en son hareketlerinden birini tamamlayan yaklaşan bir dijital varlık lansmanını açıkladı. Sberbank, "Sbercoin" adlı bir token çıkarmak için bir platforma kaydolmak için başvurdu. Banka, Stablecoin'in 2021 Baharında Piyasaya Sürülmesini Bekliyor 1prime ile yaptığı röportajda, Sberbank'ın başkan yardımcısı Anatoly Popov, bankanın […]

Büyük Rus Bankası Sberbank, Kendi Stablecoinini Başlatmak İçin Başvuruda Bulunuyor - Muhtemelen Fiat Rublesine Bağlı

Önemli bir Rus bankası, kripto ile ilgili en son hareketlerinden bir başkasını tamamlayan, yaklaşmakta olan bir bilgisayarlı kaynak dağıtımını ortaya çıkardı. Sberbank, "Sbercoin" adlı bir token vermek için bir aşama kaydettirmek için başvurdu.

Bankanın, Stablecoin'ini 2021 Baharında Piyasaya Sürüleceğini Bekliyor Sberbank'ın atanan yöneticisi Anatoly Popov, 1prime ile yaptığı görüşmede, bankanın gazeteci başvurusunu Rusya Merkez Bankası'na (CBR) "Ocak ayında hemen" yaptığını söyledi. Lider, bankasının başvurusunun 1 Ocak'ta Rusya'da yürürlüğe giren kripto yasasına bağlı kalarak CBR tarafından onaylanacağından memnun.

Popov, token'ın rubleye sabitlenmiş bir stabilcoin olacağını önerdi: Yasaya göre, bilgisayarlı parasal kaynaklar kayıtlı bir aşamada verilebilir ve diğer şeylere ek olarak, düşünülebilecek parasal kaynaklardan biri bir ruble için bir fiat madeni para olacaktır ve aslında, banka mekanik olarak bu enstrümanı çıkarmaya ve onunla çalışmaya hazırdır.

Sberbank'ın ajan yöneticisi, bankanın daha önce jetonla iç testler yaptığını açıkladı. Kripto ile ilgili yenilikler alarak "olağanüstü şanslar" aradıklarını da sözlerine ekledi. Normal sevk tarihiyle ilgili olarak şef, Sberbank'ın stabilcoin'i 2021 baharında gönderebileceğini kabul ediyor. Ancak, Popov'un ruble sabitlenmiş bir stablecoin gönderme şansına atıfta bulunduğu ilk durum bu değil. 2020'de Sberbank'ın yöneticisi Popov ve Herman Gref, diğer gelişmiş kaynaklar için bir "kanaat aracına" dönüşebilecek bir sembolik göndermeyi tartıştılar.

Sberbank'ın Kripto Endüstrisine İlgisi Rusya'da sonuç üreten kripto kılavuzunun öncesinde Sberbank, kripto işi ile özdeşleştirilen temel planlarını açıkladı.

Her ne olursa olsun, Popov ile görüşme sırasında, JPMorgan'ın teşebbüsle ilgili herhangi bir bildirimi yoktu. Benzer şekilde, Sberbank, bilgisayarlı parasal kaynakların edinimi için yardım türleri sunan kendi "blok zinciri aşamasını" inşa etmesi gerektiğini ortaya çıkardı.

Bu yaklaşan Rus stabilcoini hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki açıklamalar bölümünde bize anlatın.