Bu Hafta Takip Edilesi 5 Altcoin Haberi (1-7 Mart)

Bugün itibarıyla mart ayına giriş yapmış bulunuyoruz. Her hafta olduğu gibi, bu hafta da takip edilebilecek onlarca farklı altcoin haberi var. Bunlardan beş tanesini sizler için derledik. 1-7 Mart haftası için üstünde durduğumuz beş altcoin sırasıyla Cardano, Kava, Elrond, Fantom ve PancakeSwap oldu. Bu haberlerin bir kısmı borsa işlemlerini doğrudan etkileyebilecek etkiye sahipken bir kısmı […]

Bu Hafta Takip Edilesi 5 Altcoin Haberi (1-7 Mart)

Bugün itibarıyla mart ayına giriş yapmış bulunuyoruz. Her hafta olduğu gibi, bu hafta da izleyebilecek yüzlerce değişik altcoin haberi var. Bunlardan beş tanesini sizler için derledik. 1-7 Mart haftası için üstünde durduğumuz beş altcoin sırasıyla Cardano, Kava, Elrond, Fantom ve PancakeSwap oldu. Bu haberlerin bir bölümü borsa işlemlerini direk etkileyebilecek tesire sahipken bir bölümü o kripto para projesinin gelişim sürecini ilgilendiriyor.

Bu hafta izleyecek 5 altcoin

Cardano (ADA) Haftanın açılış ücreti*: 1,26 dolar Bu haftaki haber: Uzun müddettir beklenen Mary aktüellemesi, 1 Mart akşamı tertip edecek. Aktüellemenin Türkiye saatiyle 2 Mart 00:44’te başlaması bekleniyor. Neden izleyesi: Cardano, Mary aktüellemesi sonrası yeni dijital varlıklara hane sahipliği yapabilecek ve asalında merkeziyetsiz finans dünyasına açılacak. ADA sahipleri, aktüelleme esnasında meselesiz bir şekilde alım-satım yapabilecekler. Gün içinde ADA ile para yatırma/çekme işlemi yapacaksanız dikkatli olmanızda yarar var. Bir takım borsalar, mesele yaşanmaması hesabına bu işlemleri askıya alacak.

Kava.io (KAVA) Haftanın açılış ücreti: 3,39 dolar Bu haftaki haber: Kava.io ekibi, birkaç haftadır test edilen Mainnet 5 aktüellemesini 4 Mart günü Türkiye saatiyle 18:00’de hayata geçirecek. Neden izleyesi: Cosmos tabanlı bir proje olan Kava, kısa müddet önce hayata geçmiş IBC teknolojisini kullanmaya başlayacak. Chainlink kaynaklı veriler, IBC aracılığıyla daha farklı platformlara aktarılmaya başlayacak. Atılacak bu adımın “Cosmos ve Kava için daha fazla kullanıcı ve daha fazla ortak” mananına geleceği düşünülüyor.

Elrond (eGOLD) Haftanın açılış ücreti: 135,76 dolar Bu haftaki haber: Romanya’daki Netopia isimli ödeme şirketi, müşterilerine 1 Mart itibarıyla eGOLD ile işlem yapma olanağı tanıyacak. Neden izleyesi: Mahalli sektörün öncü isimlerinden Netopia, aralarında Carrefour, Tarom, Selgros gibi isimlerin bulunduğu 30 binden fazla müşteriye e-ödeme altyapısı sağlıyor. Bu altyapıyı kullanan perakendeciler, diğer yollara ek olarak Bitcoin ve Ether gibi kripto paralarla ödeme alabiliyorlar. Elrond kullanıcıları artık bu noktadalarda eGOLD ile işlem yapabilecekler.

Fantom (FTM) Haftanın açılış ücreti: 0,517 dolar Bu haftaki haber: Fantom geliştiricileri, geçtiğimiz hafta yaşanan olayın hemen peşinden ağın genel performansını iyileştirmeye çalışacaklar. Neden izleyesi: Fantom Opera’da 25 Şubat günü yaşanan bir mesele yüzünden ağda yeni blok onaylanamadı. Geliştirici ekibi, validatörler ile beraber yapılan yedi saatlik çalışma neticesinde meseleyi giderdi. 27 Şubat tarihli izahta geliştirme çalışmasının devam edeceği ve genel performansta bir takım iyileştirmeler yapılacağı duyuruldu. Bundan bağımsız olarak; Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, Fantom tabanlı bir yVault geliştirmeye çalışıyor.

PancakeSwap (CAKE) Haftanın açılış ücreti: 11,02 dolar Bu haftaki haber: PancakeSwap, 4 Mart tarihinde yeni bir IFO tertip edeceğini ve bu sefer Yieldwatch’a (WATCH) yer verileceğini izah etti. Neden izleyesi: PancakeSwap kullanıcıları, cüzdanlarındaki likidite tokenları ile IFO’ya katılabilecek. Süreç süresince tanesi 0.10 dolar olmak üzere 8 milyon WATCH token satılacak. WATCH alabilmek için CAKE-LP kullanılacak. *Haftanın açılış ücreti olarak, 1 Mart 2021 TSİ 09:00’daki fiyatlar baz alınmıştır. Fiyatlar CoinGecko’dan çekilmiştir.