Bu Hafta Takip Edilesi 5 Altcoin Haberi

Bugün, şubat ayının son haftasına giriş yaptık. Her hafta olduğu gibi, bu hafta da takip edilebilecek onlarca farklı altcoin haberi var. Bunlardan beş tanesini sizler için derledik. 22-28 Şubat haftası için üstünde durduğumuz beş altcoin sırasıyla Ethereum, IOTA, Filecoin, Polkastarter ve Litentry oldu. Bu haberlerden bazıları o altcoin projesinin geleceği ile, bazıları ortaya çıkabilecek yeni projeler ile bazılarıysa […]

Bu Hafta Takip Edilesi 5 Altcoin Haberi

Bugün, şubat ayının son haftasına giriş yaptık. Her hafta olduğu gibi, bu hafta da izleyebilecek yüzlerce değişik altcoin haberi var. Bunlardan beş tanesini sizler için derledik. 22-28 Şubat haftası için üstünde durduğumuz beş altcoin sırasıyla Ethereum, IOTA, Filecoin, Polkastarter ve Litentry oldu. Bu haberlerden bazıları o altcoin projesinin geleceği ile, bazıları ortaya çıkabilecek yeni projeler ile bazılarıysa o projede yapılan aktüel çalışmalar konusunda.

Yazı süresince her bir altcoinin haftayı hangi ücretten açtığı*, bu hafta ne gibi bir habere şahitlik edeceği ve bu haberin neden izleyesi olduğu sıralanacak. Bu hafta izleyecek 5 altcoin Ethereum (ETH) Haftanın açılış ücreti: 1.868 dolar Bu haftaki haber: Ethereum Cat Herders, 26 Şubat günü Türkiye saati ile 17:00’de EIP-1559 tasarısının tartışılacağı bir etkinlik tertip edecek. Ethereum Foundation’dan Hudson Jameson’ın yöneteceği oturuma geliştiriciler ve madenciler katılacak. Neden izleyesi: Ethereum geliştiricileri, EIP-1559 konusunda şu ana dek ne gibi çalışmalar yapıldığını ve gelecekte ne gibi testler tertip edeceğini anlatacaklar. Onlarla bir araya gelen Ethereum madencileri, EIP-1559’a konusunda suallerini ve kaygılarını ifade edecekler. IOTA (MIOTA) Haftanın açılış ücreti: 1,33 dolar Bu haftaki haber: IOTA, Dell ve Intel üçlüsü 24 Şubat günü öğlen saatlerinde ortak bir webinar tertip edecek.

Neden izleyesi: Halka açık olacak webinarda Alvarium Projesi‘nin tanıtımı yapılacak. Proje, günlük hayatımızda kullandığımız data ve bilgilerin güvenilirliğini teyit etmek için geliştirildi. IOTA’nın örneğine göre bu gibi sistemlerin gelişmesi; hangi Covid-19 aşısının hangi şirketten tedarik edildiği, dünyanın hangi bölgesinde tam olarak kaç kişiye aşı yapıldığı gibi bilgileri kontrol etmeyi kolaylaştırabilir. Filecoin (FIL) Haftanın açılış ücreti: 42,51 dolar Bu haftaki haber: Kripto para borsası Crypto.com, 23 Şubat günü Filecoin (FIL) için bir kampanya tertip edecek. Neden izleyesi: Borsa, kendi tokenı olan CRO kullanıcıları için 250.000 dolarlık bir kampanya tertip ediyor. 23 Şubat’ta başlayacak ve 24 saat devam edecek kampanyada, kısıtlı sayıda kullanıcıya indirimli ücretten FIL satılacak. Kullanıcılar kampanya sonrası FIL/USDT ve FIL/CRO pariteleri ile işlem yapmaya başlayabilecek. Polkastarter (POLS) Haftanın açılış ücreti: 5,16 dolar Bu haftaki haber: Polkastarter yalnızca bir hafta içerisinde beş yeni kripto para projesine hane sahipliği yapacak. Neden izleyesi: Bu haber, Polkastarter’ın kendi tokenı olan POLS’u direk etkilemiyor. Lakin Polkastarter kullanıcıları hafta boyunca beş farklı IDO’ya (ilk merkeziyetsiz borsa arzı) katılım sağlayabilecek. 22 Şubat’ta SuperFarm, 23 Şubat’ta Public Mint, 24 Şubat’ta Polkamarkets, 25 Şubat’ta Fractal, 26 Şubat’ta Unido için IDO tertip edecek. Litentry (LIT) Haftanın açılış ücreti: 10,24 dolar Bu haftaki haber: Binance ile ortak bir etkinlik tertip eden Litentry, 22 Şubat günü saat 20:00’de Türkiye’deki takipçileriyle bir araya gelecek. Neden izleyesi: Türkiye’deki Litentry takipçileri, akşam saatinde Telegram’dan düzenlenecen “Bana İstediğini Sor (FAKAT)” etkinliğine katılabilecek. Binance Türkiye ile ortaklaşa tertip eden etkinlikte, katılımcılara toplamda 2.000 dolar ödül dağıtılacak. *Haftanın açılış ücreti olarak, 22 Şubat 2021 TSİ 08:00’deki fiyatlar baz alınmıştır. Fiyatlar CoinGecko’dan çekilmiştir.