Bu 5 Altcoin Boğa Sezonuyla Uçuşa Geçti

Bitcoin’in Tesla haberiyle rekor kırarak 48 bin dolara kadar çıkması, birçok altcoin için itici güç görevi gördü. MATIC, AVAX, BNB, QTUM ve CAKE uçuşa geçti. Yüksek kazanç gören Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX), Binance Coin (BNB), Qtum (QTUM) ve PancakeSwap (CAKE) fiyatının artmasını sağlayan gelişmeler neler? Gelin inceleyelim. Polygon (MATIC) Polygon, 9 Şubat’ta Matic Network olarak […]

Bu 5 Altcoin Boğa Sezonuyla Uçuşa Geçti

Bitcoin’in Tesla haberiyle rekor kırarak 48 bin dolara kadar çıkması, bir hayli altcoin için antipatik güç görevi gördü. MATIC, AVAX, BNB, QTUM ve CAKE uçuşa geçti. Yüksek kazanç gören Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX), Binance Coin (BNB), Qtum (QTUM) ve PancakeSwap (CAKE) ücretinin artmasını sağlayan gelişmeler neler? Gelin inceleyelim. Polygon (MATIC) Polygon, 9 Şubat’ta Matic Network olarak başladığı yola Polygon ismiyle devam edeceğini duyurdu. Polygon, ethereum blockchain’ine uyumlu ağların oluşturulması için teknolojik yenilikler getiriyor. Artık Polygon kullanıcıları ethereum ile daha uyumlu geliştirmeler yapabilecek. Entegrasyonlar: NFT ve dijital ürün pazaryeri olan Doki Doki ile Polygon ortaklık kurdu. Moda ve NFT koleksiyonerlerinin platformlarından birisi olan Dcent ile entegrasyon sağlandı. Polygon, merkeziyetsiz projelerle yapılan işlemleri hızlandıran ve fiyatın düşmesini sağlayan GUM Pad ile iştirak etti. DeFi tabanlı Cometh oyunu, Polygon ağına katıldı. MATIC Ücreti 622 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan MATIC, haftalık bazda %204 oranında yükseldi. Kripto para, 10 Şubat’ta 0,141 dolara çıkarak ATH gördü. Kaynak Avalanche (AVAX) Avalance ve ethereum ağları arasında bir köprü heyetti. Böylelikle iki ağ arasında geçiş yapılabilecek. Dijital varlık altyapı sağlayıcısı Copper ile Avalance iştirak etti. Bu ortaklıkla, müessesesel yatırımların kolaylaşması amaçlanıyor. Avalanche ve ethereum varlıklarının değişimi için Avalanche üzerinde Pangolin isimli bir merkeziyetsiz borsa heyetti.

Borsa, düşük işlem fiyatları ve hızlı işlemler vadediyor. OKCoin, AVAX’ı listelemeye başladı. AVAX Ücreti AVAX, bir hafta içinde %283 yükseldi ve 10 Şubat’ta 51,89 dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktı. AVAX, 4 milyar dolarlık piyasa değerine erişti. Kaynak Binance Coin (BNB) Binance borsasının trafiği yükseldi ve işlem hacmiyle birinciliğini sürdürüyor. Binance Smart Chain, ethereum’un günlük işlem sayısını aştı. Binance, ADA ve ATOM için staking hizmeti başlattı. BNB Ücreti 19 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan BNB, haftalık %154, aylık ise %204 oranında yükseldi. 147,36 dolar ile ATH yapan BNB, 24 saatte %37 oranında arttı. Kaynak Qtum (QTUM) QTUM, kripto para borsası Gate.io’da listelenmeye başladı. Qtum, yeni aktüellemelerle beraber kullanıcıların ethereum’a mukayese et daha güvenli, düşük fiyatlı ve hızlı işlemler yapmalarını amaçlıyor. Qtum’un QiSwap projesi, 3 milyonu aşkın QTUM stake edilmesiyle beraber büyümeye devam ediyor. DeFi ve NFT projelerine verilen hibe desteğinin devam edeceği izah etti. QTUM Ücreti QTUM, bir haftada %90 oranında yükseldi. 704 milyon dolarlık piyasa değerine erişen kripto paranın 24 saatlik işlem hacmi 1.4 milyar dolar. Kaynak PancakeSwap (CAKE) PancakeSwap, 24 saatteki 536 milyon dolarlık işlem hacmiyle SushiSwap’i geride bıraktı. PancakeSwap, çekilişle 1 milyon dolarlık ödül vereceğini izah etti. PancakeSwap; Uniswap ve SushiSwap’e mukayese et en hızlı büyüyen otomatik piyasa yapıcı (AMM) oldu. Kullanıcılar artık PancakeSwap ile NFT profili oluşturabilecek. CAKE Ücreti Bir haftada %141, bir ayda %946 oranında artış kaydeden CAKE, 10 Şubat’ta 8,13 dolara çıkarak ATH gördü. CAKE’in piyasa değeri 719 milyon dolar olurken 24 saatlik işlem hacmi 257 milyon dolar.