BTC.Top CEO’su: Bitcoin’de ayı piyasası Eylül’de gelebilir

Son günlerde 60 bin dolar seviyesini kıramayan ancak 55 bin doların altına da düşmeyen Bitcoin fiyatıyla ilgili en büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.Top CEO’sundan şaşırtan bir yorum geldi. BTC.Top madencilik havuzu CEO’su Jiang Zhuoer kripto para piyasası dinamiklerinde değişim öngördüğünü ve Bitcoin’de düşüşün bu sene başlayabileceği yorumunu yaptı. “Ayı sezonu geliyor” Geçen seneden bu …

BTC.Top CEO’su: Bitcoin’de ayı piyasası Eylül’de gelebilir

Son zamanlarda 60 bin dolar civarını kıramayan fakat 55 bin doların altına da düşmeyen Bitcoin fiyatıyla alakalı en büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.Top CEO’sundan şaşırtan bir yorum geldi. BTC.Top madencilik havuzu CEO’su Jiang Zhuoer kripto para pazarı dinamiklerinde değişim öngördüğünü ve Bitcoin’de düşüşün bu yıl başlayabileceği yorumunu yaptı. “Ayı sezonu geliyor” Geçen yıldan bu yana yüzde 800’den çok bir yükseliş kaydeden en büyük kripto para için Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında düşüş beklediğini kaydeden Zhuoer, boğa pazarından ayı pazarına geçiş olma ihtimalini söyledi. Veri şirketi Statista’ya göre de çoğu madencilik havuzunun beklentileri aynı yönde.

Zhuoer’le röportaj yapan Colin Wu, konuyla alakalı yaptığı bildirimde madencilik havuzlarının bu beklentisinin unsurunu şu şekilde açıkladı: “Sonbahar aylarında yeni bir ayı sezonunun geleceğine inanıyorlar. Bunun nedeni olarak ise ABD para politikalarının olumlu yönde seyretmesi ve aşı çalışmalarındaki ilerlemelerle yaşanacak olan ekonomik toparlanma gösteriliyor. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin ve Meitu’nun da 90 milyon dolarlık BTC ve ETH alımlarının hem Kuzey Amerika hem de Asya bölgesinde devamının gelmediğini düşünüyorlar.”

Michael Saylor: Buzdağının görünen alanı Eksperler ise bu düşüncenin tersinde ısrar ediyorlar. Genellikle Tesla’nın alımlarının devam etmesi mümkün görülüyor. ABD’de Bitcoin ETF’sine verilebilecek bir onayın da yukarıya yönlü gidişata ciddi güç kazandıracağı belirtiliyor. Bitcoin konusu ile alakalı en çok pozitif düşünen isimlerden biri olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da beklentileriyle alakalı şu ifadeleri kullanmıştı: “Mart 2020’ye dönerseniz az sayıda kurumsal şirketin Bitcoin alımının olduğunu göreceksiniz. Sonraki 12 ayda ise kurumsal şirketlerin ilgisi bir çığ gibi büyüdü. MicroStrategy alım yapan ilk halka arz edilmiş şirketti. Daha sonra Square geldi, Tesla devam etti. Fakat şunlar buzdağının görünen alanı”