BTC’de Hedef En Az 100.000 Dolar: Bitcoin Neden Engel Tanımıyor? 

Magentic genel müdürü William E. Quigley, CNN Business ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in (BTC) altı haneli bir varlık olma…

BTC’de Hedef En Az 100.000 Dolar: Bitcoin Neden Engel Tanımıyor? 

Magentic genel müdürü William E. Quigley, CNN Business ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in (BTC) altı haneli bir varlık olma yolunda önünde hiçbir mani olmadığını ifade etti. Bitcoin Neden Mani Tanımıyor? Üst düzey yönetici yaptığı izahlarda Bitcoin’in 1 seneden daha kısa müddette 3.800 dolardan 58.500 dolara kadar yükseldiğini ifade etti ve neden öncü kriptonun önünde daha büyük düzeyler için hiçbir engeli olmadığını izah etti. Quigley’nin izahlarına göre Bitcoin’in arzının hudutlu olması bir hayli müessesenin BTC’yi değer gizleme ve enflasyondan savunma aracı olarak görmesini sağlıyor. Dolayısıyla Bitcoin’e olan talep artıyor ve arz kıtlığı nedeniyle ücret yükselişinin önünde hiçbir mani bulunmuyor. Bitcoin’in arzı 21 milyon ile hudutlu ve her dört senede bir arz yarı yarıya azaltılıyor.

Madencilik ödülü yarılanması denilen bu olay sayesinde her dört senede bir piyasaya sürülen BTC miktarı azalıyor. Arz-talep kuramına göre BTC’ye olan talep aynı kalsa dahi arz vakit içine azalacağı için ücret yukarıya istikametli bir grafik çizme eğiliminde bulunuyor. Ayrı olarak bu noktada Bitcoin’e olan talebin her geçen gün arttığını belirtmek gerekiyor. Ayrı olarak Bitcoin’in ücretinin her yarılanma sonrasında yeni bir rekor kırması da bu kuramları doğruluyor. Bitcoin Hedefi: 150.000 Dolar Yönetici konuyla alakalı yaptığı izahlarda 2021 Mayıs ayında yaşanan yarılanma sonrasında bir boğa koşusunun tam ortasında olduğumuzu dile getirdi. Bu sebeple yönetici BTC ücretinin 100.000 doları görmesinin önünde hiçbir mani olmadığını ve hem de ücretin 150.000 doları dahi görebileceğini ifade etti. Yapılan izahlara göre müessesesel yatırımlar da arttıkça Bitcoin benimsenmesi 2021 senesi sonlarına doğru çok büyük bir yol katetmiş olacak. Bu da alaka ile beraber ücretin da artacağı şeklinde açıklanıyor. Ayrı olarak halihazırda Tesla, MicroStrategy, PayPal ve Square gibi büyük firmalar kripto paralara ya yatırım yaptı veyahut kripto paralar konusunda hizmetler sunmaya başladı. Dolayısıyla şu anda 100.000 dolar hayal gibi görünse de bundan bir sene önce de 58.000 doların bir hayal olduğunu unutmamak gerekiyor.