BTC Yorum: Popüler Analist Ciddi Bir Düzeltme Konusunda Yatırımcıları Uyardı

Piyasanın popüler kripto para analistlerinden Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) daha büyük bir düzeltme için zemin hazırladığını düşünüyor. Vays…

BTC Yorum: Popüler Analist Ciddi Bir Düzeltme Konusunda Yatırımcıları Uyardı

Piyasanın tanınmış kripto para analistlerinden Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) daha büyük bir revizyon için zemin hazırladığını düşünüyor. Vays YouTube aracılığı ile yaptığı açıklamalarda, BTC’nin kısa vadede toparlanacağına inandığını fakat sonrasında büyük bir satışla karşılaşabileceğine inandığını dile getirdi. Kısa Vadede Görünüm İyi Wall Street yatırımcısı fiyat momentumuna dayalı trendin sonunu öngören bir gösterge olan momentum reversal indicator’ın (MRI) BTC’nin henüz dibi gördüğüne dair işaretler verdiğini ifade ediyor. Vays konuyla alakalı yaptığı açıklamalarda, “Mevcut mum çok umut verici görünüyor. Ters mumları düşünmeden evvel bir trendin daha çok mumunu görmekten hoşlansam da bu güzel bir ters mumdur ama tekrar de güzel bir mum. MRI miktarını esasen sıfırladık böylelikle bu şey devam ederse görülmemiş bir MRI göstergesine sahip olacağız.” sözlerini kullandı.

Öte yandan revizyonnin henüz sona erdiğine inandığını ifade eden analist, bundan sonra bir artışın başlayacağını düşündüğünü belirtti. Bitcoin Hedefi: 72.000 Dolar Bitcoin yükseliş ivmesini tekrar kazanmayı başardığında Vays, önde gelen kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda 72.000 doların üstünde yeni bir bütün zamanların en yüksek standardına ulaşmaya hazır olduğunu ifade ediyor. Fakat tırmanıştan sonra Vays, BTC yatırımcılarının toplu olarak kar alarak satış yapmasını beklediğini dile getirdi. Analistin açıklamalarına göre 72.000 dolarlık rekorun görülmesinin sonrasında Bitcoin yatırımcıları satış yapmaya başlayacak ve meydana gelen satış baskısı ciddi bir düşüş yanında getirecek. Esasında pek çok analist yeni bir rekorun görülmesinin sonrasında BTC’nin derin bir revizyon yapmasını ve belli bir vakit düşüş grafiklerinin oluşmasını bekliyor. Dolayısıyla yatırımcıların bundan sonra dikkatli olması ve risk denetimi yaparak ilerlemesi tavsiye ediliyor.