BTC Hashrate Yüksek Kalırken, Bitcoin Madenciliği Her Zamankinden Daha Zor

Ocak 2021'in sonunda, Bitcoin'in bir blok ödül çıkarmanın ne kadar karmaşık olduğunun bir ölçüsü olan ağ madenciliği zorluğu, kripto protokolünün ömrü boyunca hiç olmadığı kadar yüksek. Şu anda, Bitcoin'in madencilik zorluğu muazzam bir 20,8 trilyondur, ancak engele rağmen, bitcoin madencileri ağın hashrate'ini korumaya devam ettiler […]

BTC Hashrate Yüksek Kalırken, Bitcoin Madenciliği Her Zamankinden Daha Zor

2021 Ocak ayının sonunda, Bitcoin'in bir blok ödül çıkarmanın ne kadar karmaşık olduğunun bir ölçüsü olan ağ madenciliği zorluğu, kripto protokolünün ömrü boyunca hiç olmadığı kadar yüksek. Şu anda, Bitcoin'in madencilik zorluğu muazzam bir 20,8 trilyondur, ancak engele rağmen, bitcoin madencileri ağın hashrate'ini sıcak tutmaya devam ettiler.

Bitcoin Zorluk Dokunuşları 20.82 Trilyon Bitcoin (BTC) fiyatları her zamankinden daha yüksek ve 21 Ocak'ta 30.000 $ 'ın altındaki geçici düşüşe rağmen kripto varlığı bu aralığın üzerinde kalmayı başardı. Bu, eski nesil madencilik kuleleri de dahil olmak üzere, çok sayıda ASIC madencilik makinesinin BTC başına mevcut fiyattan kar elde etmesini sağladı.

Bununla birlikte, mevcut Bitcoin (BTC) madenciliği zorluğu, operasyonun son 12 yılında bugüne kadarki en yüksek zorluktur. Zorluk, esasen bir madencinin bir BTC bloğunu çıkarmasının veya temel olarak belirli bir hedefin altında bir hash bulmasının ne kadar zor olduğudur. Zorluk ne kadar yüksek olursa, herhangi bir günde bitcoin blokları bulmaya çalışan tüm madencilik katılımcıları için o kadar karmaşıktır. Yayınlanma anında halka açık veriler, BTC zincirinin zorluğunun yaklaşık 20,823,531,150,111 veya 20,82T olduğunu gösteriyor. İki Haftadan Daha Kısa Sürede Küçük Zorluk Atlaması Bekleniyor, Bitcoin Hashrate 150 Exahash'ın Üzerinde Sıcak Çalışıyor BTC zincirinde SHA256 hashrate adayan yaklaşık 22 madencilik havuzu var ve genellikle geçen yıl çoğu ayın yalnızca 18'i vardı.

Şu anda, bu havuzlar BTC hash oranını saniyede 150 exahash (eH / s) bölgesinin üzerinde tuttu. Son iki ay boyunca, BTC’nin hashrate değeri 140 ila 165 EH / s arasında sabit kaldı. Şu anki hızlarda, zorluk sadece 12 günde +% 0.11'den 20.85T'ye yükselecek gibi görünüyor. Şu anda BTC madenciliği yapan ilk beş havuz arasında F2pool (23 EH / s), Poolin (19,2 EH / s), Binance Pool (17,1 EH / s), Btc.com (16,5 EH / s) ve Antpool (12,4) bulunmaktadır. EH / s). Bu ilk beş madencilik havuzu, bugün tüm SHA256 hashrate'in% 61.45'ini yönetirken, 17 maden havuzu kalan hashrate'in% 38.55'ini ele geçiriyor.

Bir ömür boyu yüksek değere ulaşan mevcut madencilik zorluğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bu konu hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.