BTC Balinaları Pozitif Sinyaller Veriyor: Kriptolarda Artış Devam Edecek Mi?

En son veriler, büyük miktarda Bitcoin (BTC) yatırımı olan balina adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını…

BTC Balinaları Pozitif Sinyaller Veriyor: Kriptolarda Artış Devam Edecek Mi?

En son veriler, büyük miktarda Bitcoin (BTC) yatırımı olan balina adreslerinin sayısının tüm vakitlerin en yüksek düzeyine eriştiğini gösteriyor. Bu da bilhassa BTC’nin ücreti 50.000 doların üzerinde izlediği için yükseliş işareti olarak kabul ediliyor. Ayrı olarak balina sayısındaki artış, yüksek net değerli yatırımcıların boğa piyasası devam ederken aktif olarak Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor. Artan Balina Sayısı Neden Ehemmiyetli? Boğa döngüleri esnasında, balinalar büyük satışlar yapmaya veya karlarını toplamaya başlarsa, Bitcoin ücreti ciddi bir satış rizikosu altına girebilir. Dolayısıyla şayet balinalar satış yapmaya başlarsa piyasada ciddi bir düşüş tetiklenebilir ve bu da tüm kripto para piyasası için kötü bir haber halini alabilir.

Ancak şayet balinalar biriktirmeye devam ederse düşüş rizikosu olmadığı için rallinin devam edeceği anlaşılıyor. Glassnode’daki analistler, şu anda 1 milyon dolardan fazla Bitcoin bulunduran 94.000 BTC adresi olduğunu izah etti ve “ATH: Şu anda en az 1 milyon dolar değerinde BTC tutan 94.000’den fazla Bitcoin adresi var. Aralık ortasındaki keskin artış, BTC’nin 20.000 doları geçtiği noktayı işaret ediyor.” Ayrı olarak yapılan izahlara göre tüm ilk BTC madenci adreslerinin sahipleri şu anda milyoner olmuş vaziyette. Kısa Vadeli Ücret Beklentileri Yapılan izahlara göre balinaların satın alıma devam etmesi, müessesesel alakanın artması ve hacmin büyümesi kısa vadede BTC’de daha yüksek düzeylerin görülmesi için yeterli sebepler arasında bulunuyor. Dolayısıyla şu anda piyasada beklenmedik bir vaziyet yaşanmadıkça ve aktüel seyir devam ettiği sürece Bitcoin ücretinin yükseliş eğiliminin devam edeceği düşünülüyor. Buna ek olarak BTC’deki yükselişin altcoin’leri de tesiri altına alacağı ve bir müddet daha kripto paraların boğa piyasası içinde olacakları dile getiriliyor.