BMW Hibrit Arabasının Arkasında Altı Grafik Kartı ile Bir Madencilik Teçhizatı Yapıyor

Bir ABD kripto para madencisi, "oyuncuları kızdırmak" motivasyonuyla belirli bir yere bir madencilik teçhizatı kurdu. Simon Byrne, tüm altyapıyı BMW i8 hibrit otomobilinin arkasına kurdu. Madenci bir "Kripto Ütopyası" Yaratmaya Çalışıyor PC Gamer'a göre Byrne, altı Nvidia RTX 3080s grafik kartını […]

BMW Hibrit Arabasının Arkasında Altı Grafik Kartı ile Bir Madencilik Teçhizatı Yapıyor

Bir ABD kripto para madencisi, belirli bir yere "oyuncuları kızdırmak" motivasyonu ile bir madencilik teçhizatı kurdu. Simon Byrne, tüm altyapıyı BMW i8 hibrit otomobilinin arkasına kurdu.

Miner bir "Kripto Ütopyası" Yaratmaya Çalışıyor PC Gamer'a göre Byrne, arabasının bagajına altı Nvidia RTX 3080s grafik kartı yerleştirdi. Hibrit otomobilin dahili bataryası donanım gücünü sağlıyor. Bununla birlikte, kripto para madencisi, arabanın bagajının açık kalması gerektiğini yoksa tüm madencilik teçhizatı kurulumunun aşırı ısınacağını söyledi.

Hardware Times, satın alındığı sırada arabanın 147.500 $ değerinde olduğunu tahmin eden BMW'nin madencilik teçhizatını ilk kez gördü. Elektrikli araç, sadece 4,4 saniyede saatte 100 kilometre hıza çıkabiliyor. Hardware Times raporuna göre, madencilik sistemi bir ASUS B250 Madencilik Uzman kartı ve bir EVGA SuperNOVA 1600 T2 güç kaynağı tarafından desteklenmektedir. Byrne, madencilik teçhizatını sadece pratik amaçlar için inşa etmediğini iddia etti. Sadece "oyuncuları kızdırmak" istiyordu. Madenci, madencilik teçhizatı ile BMW i8'ine bir kripto “ütopya” inşa etmeye çalıştığını söylüyor. Ancak PC Gamer, daha fazla ayrıntıya girmediğini söyledi. Byrne, Hardware Times'a 78 Geforce RTX 3080 grafik kartından oluşan başka bir madencilik çiftliğine sahip olduğunu söyledi. Kurulum, yılda 128.088 $ 'dan fazla kar elde edebilir. Fotoğraflar, BMW i8 otomobilinin üzerinde "HODLER" yazan bir Nevada plakasına sahip olduğunu gösteriyor. Kripto Madenciliği Kurulumlarının Diğer İlginç Durumları Ancak bu, dünyadaki kripto madenciliği ile ilgili bir kurulumun ilk ilginç durumu değil. Örneğin, Mart 2018'de “kriptomatoes” kavramı doğdu.

Nakamoto X borsasının kurucu ortağı Kamil Brejcha, kripto para madencilerinin aşırı ısısı kullanılarak yetiştirilen domateslerin fotoğraflarını yayınladı. Yöntem, diğer çözümlerin yanı sıra, kripto madenciliğinden kaynaklanan aşırı ısıyı domateslerin beslenmesi için yönlendirmeyi amaçlıyordu. Brejcha, girişimcilerin çevre dostu yöntemleri bir "tarım blok zinciri başlangıcı" olarak derleyebileceğini belirtmek istedi. Bitcoin (BTC) madenciliğinin diğer nadir kullanımları Amerika Birleşik Devletleri'nde, özellikle Florida'da bulunur. Cornell'in elektrik ve bilgisayar mühendisliği mezunu olan news.Bitcoin.com ile yaptığı röportajda Avi Aisenberg, üç Antminer aldığını ve sahip olduğu bir içki fabrikasına yerleştirdiğini söyledi. Küçük madencilik kurulum hedefi, yaşlanma sürecini hızlandırmak için rom varillerinin sıcaklığını döndürmek için 4000 W egzoz ısısından yararlanmaktı. Elbette, bu tür kojenerasyon madenciliği konseptleri, muhtemelen bazı gözlemciler için, sadece "oyuncuları kızdırmak" için yapılmış bir kripto madencisine sahip bir BMW i8 hibrit otomobilden daha yararlıdır.

Bu ilginç kripto madenciliği teçhizatı kurulumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.