Bloomberg analisti: Bitcoin bir ‘risk-off’ varlığına dönüşüyor olabilir

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in bu yıl parabolik yükselişini sürdürebileceğini iddia etti. McGlone’a göre, piyasa değeriyle en büyük kripto para, mevcut fiyatından yüzde 600 daha yukarıda fiyatlandığı büyük bir evrimsel değişimin eşiğinde olabilir. Bloomberg analisti, paylaştığı bir grafikte Bitcoin için şu yorumu yaptı: “Küresel bir dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlerken, 2021’deki olgunlaşma …

Bloomberg analisti: Bitcoin bir ‘risk-off’ varlığına dönüşüyor olabilir

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in bu sene parabolik yükselişini sürdürebileceğini iddia etti. McGlone’a göre, pazar değeriyle en büyük kripto para, sahip olunan fiyatından yüzde 600 daha yukarıda fiyatlandığı büyük bir evrimsel değişimin eşiğinde olabilir. Bloomberg analisti, paylaştığı bir grafikte Bitcoin için şu yorumu yaptı: “Küresel bir dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlerken, 2021’deki olgunlaşma adımı, görüşümüze göre, Bitcoin’i bir riskten kaçış varlığına çeviriyor olabilir.”

McGlone yönünden paylaşılan alttaki grafikte Bitcoin’in, 2013 ve 2017’deki döngüleri tekrarlaması halinde 2021 senesi sonundaki fiyatının 400 bin dolar olabileceği gösteriliyor. Mike McGlone/Twitter Bu öngörü, PlanB’nin ünlü stok-akış grafik analizinin 2024’ün sonu için gösterdiği 288 bin dolar ve Pantera Capital CEO’su Dan Morehead’in Ağustos 2021’e kadar 115 bin dolarlık hedeflerinin çok ötesinde.