Bitcoin’in Boğa Koşusu Devam Ediyor Mu? Bitcoin Neden Düştü?

Lider kripto para Bitcoin’in piyasa hareketleri temel faktörler üzerinden değerlendirildiğinde rallinin bitmediği söylenebilir mi? Bitcoin, 2021’de agresif bir…

Bitcoin’in Boğa Koşusu Devam Ediyor Mu? Bitcoin Neden Düştü?

Öncü kripto para Bitcoin’in piyasa hareketleri temel etkenler üzerinden değerlendirildiğinde rallinin bitmediği söylenebilir mi? Bitcoin, 2021’de saldırgan bir boğa koşusu sergiledi ve mayıs ayında ehemmiyetli bir geri çekilmeyle 30.000 dolara kadar düştü. Bitcoin Neden Düştü? Bitcoin, 2021 Ocak’ta ivme kazanan rallisi 4 aydan fazla sürdü. Bu tür ücret artışları için uzmanlar bir soğuma müddetini koşul koşuyor. Ters takdirde yapı, tepeden daha derin bir düşüş görebilir. Boğa döngüsünün ehemmiyetli şemalarında ise müesseselerin yatırım yaptığı talep ve arz bölgeleri bulunuyor. Talep bölgesi, bir düzeltme dönemindeki aralığı temsil eder ve bu vaziyette yukarıya istikametli ücret kırılmaları görülebilir. Arz bölgesi, varlığın yükseliş trendinin hemen peşinden derin bir düzeltmeye işaret eder. Bu iki bölge satın alma ve satış işlemlerinin temel pencerelerini temsil ediyor.

Talep bölgesi, ücret düzeltmesi sırasında tekrar test edildi ve BTC fiyatı yukarıya istikametli reaksiyon verdi. Talep bölgesinin hızlı bir toparlanmayı sağlamasının ana nedenlerinden biri, müesseselerin büyük ölçüde bu aralıklardan işlem yapmasıdır. Akredite yatırımcılar, buyruklarını girmeden önce bir düzeltme beklerler ve muhtemelen satış baskısı esnasında olan şey buydu. Bu yüzden, kısa vadeli yatırımcılar tarafında büyük bir panik havası hakimdi diyebiliriz. Bitcoin, Şimdi Nasıl Bir Reaksiyona Hazırlanıyor? Yükseliş ivmesinin duraksadığı gerçeği ile beraber iyileşmenin kolay olmayacağını belirtmek gerekir. Müesseseler Bitcoin satın almak için daha beklerken ferdi yatırımcılar bu piyasada aktif rol oynuyor. Bu etmenler değerlendirildiğinde 40.000 dolar ila 45.000 dolar arasındaki fiyat bandına erişmeden önce bir müddet daha konsolidasyon devam edebilir. Arz bölgesi test edildikten sonra Bitcoin ücretinin başka bir düzeltme görmesi gerekir. 50.000 dolarlık alt hududu test eden Bitcoin’in, 4. çeyreğin başlangıcına yakın tarihlerde 70.000 dolar ve üzerine erişmeden önce yine dengelenmesi gerekebilir. Bununla birlikte BTC fiyatının talep bölgesinin altına sarkmadığı müddette rallinin devam ettiği söylenebilir.