Bitcoin’deki Mevcut Düşüş Derinleşebilir Mi: BTC’de Önemli Noktalar

Lider kripto para birimi Bitcoin dün uzun zaman sonra 59.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Ancak bugün,…

Bitcoin’deki Mevcut Düşüş Derinleşebilir Mi: BTC’de Önemli Noktalar

Öncü kripto para birimi Bitcoin bir gün önce uzun vakit sonra 59.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin üzerine çıkmayı muvaffak oldu. Ancak bugün, yine bir geri çekilme yaşandığı görülüyor ve ücret 53.500 dolara kadar düştü. Bitcoin Fiyat Hareketleri Bitcoin (BTC) dün 59.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin üzerini gördükten sonra takriben olarak 6.000 dolarlık bir geri çekilme yaşadı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 55.000 dolarda düzeyine işlem gören Bitcoin’in 60.000 dolar hududunda bir sefer daha reddedildiği dile getiriliyor. Analistler 58.000 dolar ve 56.000 doların oldukça ehemmiyetli düzeyler olduğunu dile getiriyor ve Bitcoin’in kuvvetli kalabilmesi için bu noktada ilk olarak 56.000 doların üzerine çıkması gerektiği düşünülüyor. Bunlara ek olarak BTC’nin 55.000 doların ve 4 saatlik 100 kolay hareketli vasatinin altına inmesinin daha büyük düşüşleri beraberinde getirebileceği dile getiriliyor.

Dolayısıyla analistler yatırımcıları dikkatli olmaları ile ilgili uyarıyor. Bitcoin Ehemmiyetli Düzeyler Bunlara ek olarak her ne kadar kimi analistler bu düşüşün daha derin bir düzeltmenin habercisi olduğunu dile getirse de kimi isimler BTC’nin korkulacak bir düzeyde olmadığını ifade ediyor. Analistlere göre Bitcoin 55.500 dolarlık düzeyin üzerine yükselebilirse bu nokta ehemmiyetli bir destek düzeyi olarak işlem görmeye başlayabilir. Bu desteğin güçlenmesi ise 56.500 doların ve hemen peşinden 58.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin üzerinin görülmesini beraberinde getirebilir. Bunlara ek olarak analistler şu anda BTC’nin konsolide olmasının altcoin’ler için ehemmiyetli bir fırsat olduğunu ve altcoin fiyatlarının mevcut düzeltme sonrasında artışa geçebileceğini dile getiriyorlar.