Bitcoin’deki (BTC) Durgunluğa Rağmen Bu Token’lar Yükselişte

Bitcoin’de yaşanan mevcut fiyat durgunluğuna ve hatta zaman zaman yaşanan düşüşlere rağmen merkezsiz finans (DeFi) token’larının artışlar yaşadığı görülüyor. Artış Gösteren Token’lar Bitcoin’in bu hafta yaşanan ve 30.000 dolar seviyesinin yeniden test edildiği düşüşüne rağmen havuz tabanlı borç verme protokolü Alpha Finance’in yerel token’ı ALPHA’da yüzde 104’lük bir artış yaşandı. Öte yandan merkezi olmayan kredi protokolü Aave de E’in üzerinde artış gösterdi. CoinGecko’ya göre varlık, sergilediği fiyat performansı sayesinde piyasa değerine göre en büyük 15. kripto para konumuna yükseldi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 280 dolar bandında işlem görüyor. Ayrıca kripto yatırım fırsatlarını çeşitli risk seviyelerine sahip havuzlara ayırmak için tasarlanmış bir protokol olan BarnBridge (BOND), geçtiğimiz hafta yaklaşık u arttı. Piyasa değerine göre 219. sıradaki kripto varlığı, yazım sırasında 49 dolar bandında  işlem görüyor. UNI, MIR ve RAMP En popüler merkezi olmayan borsa Uniswap‘ı (UNI) güçlendiren yönetişim token’ı, şu anda piyasa değerine göre 13. en büyük kripto varlığı. Son yedi günde g yükseldikten sonra şu an 15 dolar bandında işlem görüyor. Bu hafta iyi performans gösteren bir sonraki varlığın ise Mirror Protocol’ün yerel kripto parası olan MIR olduğu görülüyor. CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre 157. sırada yer alan kripto para birimi geçen hafta p’in üzerinde yükseldi ve BTC düşerken yükselen kripto para birimlerin biri oldu. Son olarak RAMP de bu hafta gözle görülür artış yaşayan kriptolar arasında yer alıyor. Zincirler arası likidite ve staking platformunun kripto para birimi olan RAMP, son yedi günde yaklaşık yüzde 37 arttı. Bunlara ek olarak Google Trends verilerine göre de DeFi token’larına olan ilgide bir […]

Bitcoin’deki (BTC) Durgunluğa Rağmen Bu Token’lar Yükselişte

Bitcoin’de yaşanan mevcut ücret durgunluğuna ve hem de ara ara yaşanan düşüşlere karşın merkezsiz finans (DeFi) token’larının artışlar yaşadığı görülüyor. Artış Gösteren Token’lar Bitcoin’in bu hafta yaşanan ve 30.000 dolar düzeyinin yine test2 edildiği düşüşüne rağmen havuz tabanlı borç verme protokolü Alpha Finance’in mahalli token’ı ALPHA’da yüzde 104’lük bir artış yaşandı. Diğer taraftan merkezi olmayan kredi protokolü Aave de %45’in üzerinde artış gösterdi. CoinGecko’ya göre varlık, sergilediği fiyat performansı sayesinde piyasa değerine göre en büyük 15. kripto para konumuna yükseldi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 280 dolar bandında işlem görüyor. Ayrı olarak kripto yatırım fırsatlarını çeşitli riziko düzeylerine sahip havuzlara ayırmak için tasarlanmış bir protokol olan BarnBridge (BOND), geçtiğimiz hafta takriben %75 arttı. Piyasa değerine göre 219. sıradaki kripto varlığı, yazım esnasında 49 dolar bandında  işlem görüyor.

UNI, MIR ve RAMP En popüler merkezi olmayan borsa Uniswap‘ı (UNI) güçlendiren yönetişim token’ı, şu anda piyasa değerine göre 13. en büyük kripto varlığı. Son yedi günde %67 yükseldikten sonra şu an 15 dolar bandında işlem görüyor. Bu hafta iyi performans gösteren bir sonraki varlığın ise Mirror Protocol’ün mahalli kripto parası olan MIR olduğu görülüyor. CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre 157. sırada yer alan kripto para birimi geçtiğimiz hafta %70’in üzerinde yükseldi ve BTC düşerken yükselen kripto para birimlerin biri oldu. Son olarak RAMP de bu hafta gözle görülür artış yaşayan kriptolar arasında bulunuyor. Zincirler arası likidite ve staking platformunun kripto para birimi olan RAMP, son yedi günde takriben yüzde 37 arttı. Bunlara ek olarak Google Trends verilerine göre de DeFi token’larına olan alakada bir artış yaşanıyor. Dolayısıyla yatırımcılar DeFi token’ları ile ilgili hala yükseliş hissiyatında gibi görünüyor.