Bitcoin’de Temeller Güçleniyor: BTC Yeni Bir Boğa Döngüsüne Mi Giriyor?

Analistlere göre Bitcoin 50.000 doların üst seviyelerinde konsolide olmaya devam ediyor ve temelleri güçleniyor. Bu da bir fiyat…

Bitcoin’de Temeller Güçleniyor: BTC Yeni Bir Boğa Döngüsüne Mi Giriyor?

Analistlere göre Bitcoin 50.000 doların üst seviyelerinde konsolide olmaya devam ediyor ve esasları güçleniyor. Bu da bir fiyat artış sinyali olarak değerlendiriliyor. Yeni Bitcoin Rallisi Analist Ali Martinez, yeni bir BTC fiyat rallisinin vakitlamasını ön görü etmek için Glassnode’dan veri paylaştı. Analiste göre kripto para birimi, Entity-Adjusted Dormancy Flow’da 1 milyon eşiği aştığında, tarihsel olarak BTC parabolik duruma geliyor. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in bir senede aşağı yukarı %1.500 artışına rağmen, hala bu eşiğin altında. Dolayısıyla analist konuyla alakalı yaptığı açıklamalarda, “BTC’nin Mart 2020’deki çöküşten bu yana yaşadığı %1,465’lik artışa rağmen, Entity-Adjusted Dormancy Flow şimdilik 1M eşiğini geçmedi. Bu ne vakit olursa Bitcoin daha evvelce gördüğümüzden daha çok kazanç gerçekleştiren yeni bir parabolik adıma girebilir.” sözlerini kullandı. Bu hal tersine Martinez, Entity-Adjusted Dormancy Flow bir milyon eşiği geçmeden reddedildiğinde Bitcoin’in fiyatının bir geri çekilme yaşadığını belirtti.

2021’de bu, Ocak’ta ve Şubat sonucunda en az iki kez oldu. Bitcoin Birikim Aşamasında Bu noktada belki de en kuvvetli temellerden birinin Bitcoin madencilerinin davranışı bulunduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz birkaç ay içersinde madenciler, sektör arzının çoksını BTC‘de satarak piyasadaki satış baskısını artırdı. Fakat analist Lex Moskovski, madencilerin pozisyonlarını değiştirdiğini ve rezervlerini çoğaltmak için BTC almaya başladığını söylüyor. Mart sonu ve Nisan başından beri madenciler aşağı yukarı 10.000 BTC satın aldı. Moskovski ise konuyla alakalı olarak, “Madenci iyimserliği mutlak fiyatı ön görü etmez, fakat muhakkak denklemden büyük bir satış faktörünü çıkarır.” ifadelerin kullanıyor.