Bitcoin’de Kritik Seviyeler ve BTC’nin Güncel Durumu

Pazar günü 43.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin (BTC) yeniden 46.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükselmeyi başardı. Şu an…

Bitcoin’de Kritik Seviyeler ve BTC’nin Güncel Durumu

Pazar günü 43.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin (BTC) yine 46.000 dolarlık ehemmiyetli düzeyin üzerine yükselmeyi muvaffak oldu. Şu an için 50.000 doların üzerine çıkmak için çabalayan öncü kripto para 49.000 doların üzerine kendisini atmış gibi görünüyor. Bitcoin’deki Ciddi Düzeltme Bitcoin geçtiğimiz haftanın başında bir düzeltme grafiği çizmeye başladı ve ücret takriben olarak 15.000 dolarlık düşüş yaşadı. Bu düzeltme hareketi takriben olarak 2 aydır süren boğa koşusuna keskin bir ara verilmesine neden oldu. Bununla beraber teknik analistler, tahlillerden ele geçirdikleri göstergelerin Bitcoin için şu anda ciddi bir satın alım sinyali verdiğini dile getiriyor.

Bununla birlikte bilhassa 43.000 dolar bandında daha aşağılara düşüşü önleyen büyük bir satın ala baskısı olduğu ve bunun da mevcut 49.000 dolarlık düzeyleri getirdiği dile getiriliyor.

Yeni Bir Satış Baskısı Gelir Mi?

Bitcoin fiyatı yükseldikçe yeni bir satış baskısının gelip gelmeyeceği istikametindeki tedirginlik de artıyor. Ancak analistler şu an için teknik göstergelerin rastgele bir satış baskısı için sinyal vermediğini dile getiriyor. Buna ek olarak düşüş sırasında oluşan büyük satış baskısının da tehlikesinin geçtiği ve şu an için tehlikeli bir vaziyet olmadığı da dile getiriliyor. Bitcoin’de 42.000 dolar oldukça ehemmiyetli olduğunu ifade eden analistler, şu an oluşan grafiklerin oldukça pozitif olduğunu belirtiyor. Ehemmiyetli nokta: 52.600 Dolar Yapılan izahlara göre 46.000 dolardan sonra en ehemmiyetli nokta 52.600 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Şayet BTC 52.600 dolarlık ehemmiyetli direnci kırmayı muvaffak olursa başka bir rekora doğru yükselişin başlayabileceği düşünülüyor.