Bitcoin’de İşler Değişiyor: BTC Bir Risk Azaltma Seçeneği Haline Geliyor!

Bitcoin (BTC) hala çok volatil olduğu için eleştiriliyor, ancak bir Bloomberg analisti bunun tersine yatırımcılar için bir “risk…

Bitcoin’de İşler Değişiyor: BTC Bir Risk Azaltma Seçeneği Haline Geliyor!

Bitcoin (BTC) hala çok volatil bulunduğu için eleştiriliyor, fakat bir Bloomberg analisti bunun tersine yatırımcılar için bir “risk azaltma” alternatifi durumuna geldiğine inanıyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone yakın vakitte paylaştığı bir Twitter gönderisinde bu senenin en büyük kripto para birimi için bir dönüm noktası bulunduğunu dile getirdi. “400.000 Dolar Mümkün” McGlone Bitcoin fiyatı ile alakalı yaptığı açıklamalarda, kurumsal kullanım için özel olarak oluşturulmuş bir fiyat takip modeli olan Bitcoin Liquid Index’in grafiğini kullandı. Konuyla ilgli yaptığı açıklamalarda ise McGlone, “Küresel bir dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlerken, 2021’deki olgunlaşma adımı, bizim görüşümüze göre Bitcoin’i risk dışı bir varlığa çeviriyor olabilir.” sözlerini kullandı. Grafikte gördüğünüz gibi önder kripto para biriminin bu sene potansiyel olarak 400.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

Şu ana kadar PlanB’nin modelinde 2024 senesine kadar Bitcoin’in 288.000 dolara ulaşacağı ön görüi en yüksek ön görü olarak karşımıza çıkıyordu. Fakat McGlone’un grafiği bu ön görünün de üstüne çıkmış gibi görünüyor. “Bitcoin Riski Azaltıyor” McGlone, Bloomberg’in görüşünün arkasındaki faktörlerin net ayrıntılarını vermedi fakat Bitcoin’in portföy tehlikesi artırmaktan ziyade azaltma fikri, şirketler arasında bu sene en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. BTC‘ye hazine tahsisleri ile alakalı yeni rapor eder sık sık meydana çıkıyor ve ilgi fiyat hareketlerinden etkilenmiyor. En büyük Bitcoin hazine yatırımcılarından biri olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, bu hafta TIME ile yaptığı röportajda “Şu anki görevim dünyanın bilançolarını düzeltmek” sözlerini kullanmıştı. Bilindiği gibi geçen sene MicroStrategy yalnızca Bitcoin yatırımı gerçekleştirmeyle kalmadı aynı vakitte Bitcoin’i bir rezerv zenginliği olarak benimsediğini açıkladı.